• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie się uczyć jQuery?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
384 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w JavaScript przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)

Witam, 

pytanie takie jak w tytule - od czego zacząć naukę biblioteki jQuery? Umiem podstawy HTML, CSS i trochę czystego JS. Lepsza książka czy kurs w internecie?

Znalazłem takie coś i takie coś. To pierwsze zacząłem i nawet mi się spodobało. A co wy sądzicie?

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 20 września 2017 przez maciek061
 
Najlepsza
Szczerze mówiąc to polecam Ci nauczyć się dobrze czystego JS, w tym ES2015, ES2016, ES2017. Gdy opanujesz JS to sam dojdziesz do takiego etapu, że stwierdzisz, iż przy na prawdę małych projektach wcale nie potrzebujesz jQuery, a do większych może zaczniesz bawić się React :)

era jQuery wydaje mi się, że już minęła. Nie ucz się jQ, ucz się JS, a uwierz mi, to potężna różnica :)
komentarz 16 września 2017 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Dzięki za cenny feedback!
komentarz 16 września 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
popieram Tomka!

z jQuery tak naprawdę nie ma aż tak dużo nauki, więc lepiej jednak na początku więcej czasu poświęcić na JavaScript ;)

ps. długo tego JS się uczyłeś?
komentarz 16 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
edycja 16 września 2017 przez Tomek Sochacki
const $ = document.querySelectorAll.bind( document );

i voila, mamy pobieranie elementów jak w jQuery :)

do ajax polecam fajną bibliotekę axios bazującą na Promise, jest ona równie prosta w obsłudze jak jQuerowa metoda ajax.

+1 głos
odpowiedź 16 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Olej jQuery i leć w czysty JS.

:)
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Dokumentacja jQuery jest bardzo dobra.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,199 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 973 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Offtop przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w C i C++ przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...