• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Star up ...ciąg dalszy

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
423 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
edycja 16 września 2017 przez Mariusz Andrzejewski
Naprawdę nie rozuimem co w tym dziwnego, że szukam zespołu.Aplikacja w tym całym pomyśle jest tylko elementem, ważnym, ale elementem. Oczywiscie, ze mogl bym napisac biznes plan, poszukac inwestora i.t.d ...ale zastanowmy sie chwile.Jesli znajde inwestora i bede mial pieniadze na zatrudnieńie programistow to zapewne inwestor bedzie wymagal ode mnie znalezienia sprawdzonej, duzej  firmy, a nie szukania pasjonatów.

Ktos też napisal ze szukam współpracowników.Nie prawda.Szukam partnerów.Ktoś ,też napisał,ze inni będą posali aplikacje dla mnie.Znów błąd.Skoro szukam partnerów za udziały to aplikacja bedzie pisana dla nas.Wierzcie mi ze po za aplikacją jest ogrom innej pracy...jak znalezienie klientów i.t.d...a na tym polu mam wieloletnie doświadczenie.Ważne podkreślenia jest też to, aplikacja najwiecej czasu zabierze w pierszej fazie projketu natomiast w późniejszej inforamtycy, programisci będą jednym z mniej obciążonych segmentów.

Ktoś  napisał,ze skoro szukam ludzi, ktorzy napiszą "za mnie"  aplikacje to znaczy ze nie mam wiary w pomysł.Totalna bzdura.Równie dobrze inwestor start up-owy mógłbym zarzucić to samo każemu kto szuka pieniędzy.

Tak jak sie spodziewałem, mój krótki wpis nie został odebrany tak jak bym sobie tego życzył.Z drugiej strony moim zamierem było rozpocząć dyskusji a to w jakiś sposób sie udało.Szkoda tylko ,ze w dużej mierze dyskusja jest bezproduktywna,ale cóż...

Może, zacznę inaczej...Czy może ktos udzielić odpowiedzi na pytanie.Jak trudne i kosztowne napisanie jest aplikacji typu "Uber"?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Ktos też napisal ze szukam współpracowników.Nie prawda.Szukam partnerów.

Tak, ty to napisałeś. Cytat:

Mam bardzo konkretny pomysł na start up. Szukam ludzi (zespołu) do wspólpracy w zamian za udziały

Ludzi do współpracy -> współpracowników.


Ktoś ,też napisał,ze inni będą posali aplikacje dla mnie.Znów błąd.Skoro szukam partnerów za udziały to aplikacja bedzie pisana dla nas.

Jeśli interpretujesz słowo "nas" jako "ty i kilka innych osób", to aplikacja jest pisana również dla Ciebie.


 Ktoś  napisał,ze skoro szukam ludzi, ktorzy napiszą "za mnie"  aplikacje to znaczy ze nie mam wiary w pomysł.

Nikt czegoś takiego nie napisał, przeczytaj to co ludzie pisali jeszcze raz ze zrozumieniem. Chodziło o to, że jeśli chcesz, aby ktoś napisał aplikację za udziały (czyt. W tym momencie za darmo) i nie chcesz inwestować pieniędzy, to nie chcesz ryzykować, co oznacza, że nie masz wiary w pomysł. Gdybyś miał wiarę to zleciłbyś budowę aplikacji dla jakiegoś programisty za pieniądze jak człowiek człowiekowi.


Naucz się czytać ze zrozumieniem lub odpowiadać że zrozumieniem bo czytać się nie da...

Zrozum też nas, nikt nie będzie odwalał za udziały( czyt. Za darmo) brudnej roboty, to nie jest Caritas.

0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
wrzuć kod na Github i niech Ci forkują... nie wiem czy wiesz ale na open source też można zarabiać, choć na troszkę inne sposoby:

1. Donejty

2. Sponsoring

3. Koszulki czy inne badziewie

4. Opłaty za support (vide RedHat)

i tak dalej..
komentarz 17 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Przeczytałeś w ogóle o czym pisze autor?
komentarz 17 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 17 września 2017 przez kompowiec2
tak, jak chce sobie zebrać zespół programistów to może niech szuka właśnie w ten sposób. Ja pomimo tego że mam praktyczne syfiaste "CV" [na github - edit] (bądź co bądź nie traktowałem tego w ten sposób bo to są tylko hobbystyczne duperele) to dostawałem jakieś oferty...
0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Po co wy mu w ogóle odpowiadacie skoro nie jesteście zainteresowani? Odkryliście w sobie Jezusa i chcecie go nawrócić czy o co wam chodzi?
komentarz 17 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Raczej nie nawrócić, a udowodnić mu, że to on kłamie i się myli, a nie my.
–1 głos
odpowiedź 16 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
strzelam, że minimum 200 tys złotych ( a może być o wiele wiele więcej )
komentarz 16 września 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zalezy od czasu i ilosci zespolu :)
komentarz 16 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Im większy zespół to mniejszy czas, ale trzeba większej ilości osób wypłacać. Im mniejszy zespół tym dłuższy czas, ale trzeba mniejszej ilości osób wypłacać :P
komentarz 16 września 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dobra, teraz juz wiem co to uber i mialem okazje "pracowac", przy bardzo podobnej aplilacji, jesli nawet nie tej samej. To bylo w czasie moich praktyk w jednej z firm. Po woecje, prosze PW
komentarz 16 września 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)

Im większy zespół to mniejszy czas

Żeby to się dało tak skalować :P

komentarz 17 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Idę czysto matematycznie :)
komentarz 17 września 2017 przez Dominik Kołacki Obywatel (1,060 p.)
Słynne "Kobieta jest w ciąży 9 miesięcy, więc 9 kobiet urodzi dziecko w miesiąc" ;).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 254 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Inne języki przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
–2 głosów
0 odpowiedzi 277 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...