• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka książka? JS, PHP?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
362 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Offtop przez Newaz Użytkownik (880 p.)
edycja 16 września 2017 przez Newaz

Zastanawiam się nad kupnem książki z racji promocji w Helion.  HTML & CSS już trochę umiem jednak zastanawiam się nad tą książką https://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-podrecznik-front-end-developera-jon-duckett,htcsww.htm. 

I teraz jeszcze wybrać drugą. Albo wybiorę jakąś o JS lub PHP.  Albo jakąś o programowaniu mobilnym (nie mam pojęcia z czym to się je, ale chciałbym spróbować). Lepiej o programowaniu na iOS czy jakąś Androidową? laugh

komentarz 16 września 2017 przez Newaz Użytkownik (880 p.)
Doszukałem się wcześniejszych wypowiedzi dot. tej książki o HTML i CSS i chyba sobie odpuszczę (piszą, że przestarzała).  

A ta z php warta przeczytania?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak dla mnie książka do phpa nie warta tych pieniędzy. Wszystko co tam jest masz w manualu tak na prawdę. Podstawy podstaw w większości.
komentarz 16 września 2017 przez Newaz Użytkownik (880 p.)
Tylko jeszcze nie jestem w stanie uczyć się z materiałów w j. ang.  To chyba sobie odpuszczę te ksiązki i w dalszym ciągu będe sie uczyl z neta.
1
komentarz 16 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Duża część manuala do PHP jest w wersji PL, nie wiem tylko jak z nowymi elementami. Jeśli jednak Kolega dopiero zaczyna to książka da mu pewien pogląd na całość krok po kroku. Samemu z dokumentacji ciężko ogarnąć co uczyć się najpierw, a co później. Z czasem po 1-2 książkach zapewne Kolega sam przejdzie na manual i SO :)
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Proponuję zatem książkę:

Javascript dla programistów PHP

Zanim zacznie się krytyka, że książka stara, nie znająca ES6 to wiedz, że kolejne standardy JS to tylko rozszerzenia, więc i tak musisz znać wszystko wcześniejsze (no może po za pewnymi wyjątkami, ale to nie jest teraz istotne).

Powyższa książka od razu pokazuje różnice między JS a PHP np. w zakresie zasięgu widoczności zmiennych co będzie dla Ciebie przydatne na początku nauki obu tych języków.

Po niej proponuję serię Tajniki Języka JavaScript. W wersji ENG dostępne za free, wersja PL wcale nie jest droga.

Co do PHP to się nie wypowiem, gdyż już jakiś czas w nim nie siedzę i nie jestem na czasie.

 

0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Akurat książkę dla HTML i CSS, którą wybrałeś polecam dla początkujacych. Według mnie to jedna z najlepszych z tych dostępnych na rynku, aczkolwiek jeśli znasz już podstawy to warto byłoby już własne stronki klepać niż przepisywać kod z książki.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 584 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 450 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 620 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...