• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Organizacja klas, kod html, css - co stosować i jak to robić lepiej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w HTML i CSS przez avrack4 Początkujący (370 p.)
Cześć.

Napisałem ostatnio pierwszą nieco bardziej skomplikowaną stronę firmową (strona główna i podstrony typu o nas kontakt itp). Idea była taka, żeby menu, footer i niektóre elementy jak nagłówki, przyciski powtarzały się (pod wzgledem wizualnym)  również na podstronach. Niestety gdy pisałem kolejną podstronę po użyciu bloków kodu z poprzedniej wszystko już zaczęło się sypać w RWD i wgl. Zauważyłem, że popełniłem wiele błędów podczas grupowania elementów w klasy, że gdyby niektóre elementy jak np. nagłówki były poklasowane osobno czy nawet gdybym kroje czcionek i wielkość zklasował osobno to ich użycie na podstronie byłoby dużo łatwiej aplikowalne. Oglądając kod innych stron zauważyłem że dużo elementów html miało wiele klas podczas gdy ja robiłem to jakoś tak, że moje tagi html miały po jednej klasie a później stylowałem z użyciem selektorów typu >, +, nth child, last of type itp.

Czy moglibyscie polecić mi coś do nauki organizacji pracy z html i css? Napisali czego powinienem się nauczyć, jakich narzędzi używać, jakich standardów używać żeby to robić możliwie jak lepiej? To moje początki z kodem i pomyślałem, że chciałbym się z tym uporać zanim ruszę dałej, Dziękuję serdecznie za odpowiedzi .

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
http://getbem.com/introduction/

To Ci pomoże w organizacji.

A cała reszta przyjdzie z doświadczeniem. Gdyby to było takie proste, jak przeczytanie kilku poradników, to wszyscy byliby seniorami. Jeszcze wiele razy zakopiesz się we własnych błędach, ale następnym razem ich nie popełnisz.
komentarz 16 września 2017 przez avrack4 Początkujący (370 p.)
Dziękuję za odpowiedż! ;)
+4 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Ja proponuję BEM, ale dodatkowo: preprocesor typu Sass + przerzucenie możliwie jak największej liczby wartości (czcionki, kolory, domyślne wielkości…) do zmiennych. Dzięki temu będzie można łatwo konfigurować komponenty dla konkretnych projektów.

komentarz 16 września 2017 przez avrack4 Początkujący (370 p.)
Dziękuję za odpowiedż! ;) Własnie zmiennych nauczyłem się używać w trakcie ,,realizacji" tego projektu. ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w HTML i CSS przez eric19972 Użytkownik (590 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w HTML i CSS przez firefoxlin Początkujący (290 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Martita Bywalec (2,470 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...