• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka w liceum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,345 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez koleman Nowicjusz (150 p.)
Jestem w liceum na kierunku mat-fiz-ang. Mam plan udać się na studia informatyczne, w szczególności interesuje mnie programowanie. Moje pytanie to czy program informatyki z liceum jest wymagany na tych studiach czy może bardziej potrzebna jest umiejętność programowania?
komentarz 15 września 2017 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja jestem po liceum humanistycznym wos-hista-niemiecki.

Wybralem na maturze rozszerzona matematyke i bez problemu dostalem sie na studia informatyczne. Na studiach programowania uczysz sie od podstaw ale ten material jest bardzo szybko przekazywany i czasami w niezbyt dobrze przyswajany sposob. Teoretycznie na studia informatyczne mozesz isc bez wiedzy jak programowac i ja tak poszedlem ale potem jedyne rozwiazanie to duzo pracowac samemu.
komentarz 15 września 2017 przez koleman Nowicjusz (150 p.)
Dziękuję bardzo za pomoc!!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
wybrane 15 września 2017 przez koleman
 
Najlepsza

Na studiach (a przynajmniej na mojej uczelni) w dużej mierze nie ma czegoś takiego jak "wymagania z liceum". Owszem, jeżeli nie potrafisz obliczyć pierwiastków funkcji kwadratowej, czy masz problemy z innymi podstawowymi rzeczami, to już Twój problem. Natomiast (pomijając te podstawy) prowadzący nie mają prawa żądać od Ciebie wiedzy, która nie została Ci przedstawiona na wykładach, czyt. studia to taka jakby nauka od nowa z założeniami, że podczas minionych lat w szkole nauczyłeś się myśleć (bez obrazy oczywiście) ^^
Jeżeli miałbym Ci dać jakieś rady to polecam przede wszystkim zająć się zakresem maturalnym i uczyć się bezpośrednio pod maturę. Mając duży wynik dostaniesz się gdzie będziesz chciał, a dopiero na studiach nauczysz się zakresu "studenckiego".
Ale uwaga! Z własnego doświadczenia wiem, że prowadzący mają za mało czasu na dokładną naukę programowania i przez wzgląd na zakres materiału z wykładów mało można wynieść. Dlatego też samo programowanie to rzecz, którą raczej już w zakresie podstawowym warto znać, przed pójściem na studia :D

0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Raczej to drugie kierując się logicznym myśleniem.
komentarz 15 września 2017 przez koleman Nowicjusz (150 p.)
ale czy program rozszerzonej informatyki z liceum jest niezbędny?
komentarz 15 września 2017 przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)

Nie. Ja planuję wybrać się na informatykę na PW i nie wybierałem Informatyki na rozszerzenie.
PW Informatyka
Dla przykładu: wliczane są punkty z matury z informatyki LUB z fizyki

0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Informatyka w liceum nie jest wymagana, szczególnie, że w wielu szkołach nadal traktowana jest jako zapychacz, tak jak w gimnazjum. Więc tak jak wszyscy mówią: Można na studiach podchodzić bez żadnych umiejętności, ale też trzeba samemu się uczyć, bo inaczej same studia nic nie dadzą.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patryk01 Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 448 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,631 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...