• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie w CMD plik .bat

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
1,537 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w Inne języki przez Reavege Nowicjusz (120 p.)

Siema wszystkim jestem tu nowy , więc proszę o miłe powitanie cheeky Nie no żartuje.

Przejdźmy do problemu chodzi o plik w formacie .bat mam pare problemow z kodem nie proszę o napisanie go tylko o pomoc tak żebym zrozumiał . Ciekawi mnie to i no naoglądałem się trochę Mr.Robot'a xD ale bez przesady :D

 

1. Na załączonym zd zaznaczyłem słowa które napisałem innym kolorem w kodzie. (Biały, Czerwony,Niebieski,3x Biały, Żółty i ostatni standardowy) ale jest problem ,bo gwiazdki które są przed i po w tych liniach maja inne kolory zwyczajny cmd. Jak można to zmienić.

2. Po wpisaniu byle jakiego znaku który nie został przypisany w kodzie wywala okno .Wiem że to proste no ale no serio nwm.

3. Kolory jak można zrobić .. Napisałem w kodzie wszystkie kolory razem z tłem po wpisaniu Np 2F nie zmienia mi koloru a przenosi do menu (tak jak chciałem) ale zmienia na kolory standardowe.(czyli jednym słowem nie zamienia mi kolorów. 

4. Na zd jest wpisane pod numerem 4 program ,ale teraz zaczyna się problem jak wcisnę "4" to go nie odpala. Próbowałem z braniem pod cudzysłów całej ścieżki ale wywalało errora. Problemu nie ma z odpaleniem panelu sterowania czy menadżera zadań . Problem ze ścieżką co ma spacje , jak mówiłem cudzysłów nie pomógł co zrobić?

 

 

Najbardziej zależy mi na pomocy przy pytaniach "2","4" , ale no  "1" i "3" no tez byłoby fajnie. :D

 

Jak mówiłem nie proszę o zrobienie kodu tylko o pomoc ,która pozwoli mi to rozwiązać.

Dzięki wam z góry za Pomoc. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez robertwe Gaduła (4,620 p.)
Witam :D

Kiedyś coś próbowałem w "CMD" i pamiętam że kolor dało się ustawić tylko na daną linijkę...

Na pozostałe pytania nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale mam nadzieje że chociaż troszkę pomogłem. :D
komentarz 15 września 2017 przez Reavege Nowicjusz (120 p.)
Da się ustawić w linijce po różne kolory tylko trzeba brać w cudzysłów i podawać kolory jakie mają być ale w moim przypadku nie działa.

Ale dzięki to widzisz ja Ciebie\Tobie nauczyłem\pomogłem :D

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 714 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2021 w Inne języki przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,227 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Matty Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,837 wizyt

92,546 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...