• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pojazd bot podążający po wyznaczonej trasie - auta 2d

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2015 w Nasze projekty przez Wally Bywalec (2,840 p.)

Siemanko.

Piszę grę 2d gdzie się jeździ samochodami. Uproszczony model jazdy, przyspieszanie/zwalnianie to zmiana liniowa a skręt to jazda po okręgu, ale mniejsza o to. Zastanawiam się do takiej gry dodać inne pojazdy który by jeździły, przeszkody, boty. Pewnie graliście nie raz w jakiegoś Car Parkera czy to flashowego czy androidowego. Można się było spotkać z takimi przeszkodami jak właśnie inne pojazdy jeżdżące. Pytanie jak do tego tematu podejść, jak napisać takiego bota który by jeździł. On nie ma mieć inteligencji, śledzić gracza czy coś. Ma tylko jechać po swojej trasie. Po swoim prawym pasie ale żeby mógł też skręcić w danym skrzyżowaniu w inną odnogę. Myślałem nad:

  • Jakimś nagrywaniem, najpierw ja jadę po tej trasie, nagrywam a potem bot będzie jeździł - jak, nie wiem
  • Bot podążający po jakiejś krzywej? Jechał by ze stałą prędkością i tylko pilnowałby żeby być pośrodku przednimi kołami po krzywej.

Na razie mam tylko ogólny zamysł, bardziej realny myślę ten drugi ale nie myślałem bardziej nad realizacją tego.

Ktoś ma jakieś pomysły jak to ugryźć?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
piszesz grę 2d...fajnie...dodaj jeszcze w jakim języku? a może używasz jakiegoś silnika graficznego?
komentarz 11 czerwca 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Java, LibGDX. Ale piszę na czysto. Zmieniam pozycję i rotację prostokątu. Tylko ten prostokąt (i końcowo tekstura auta z góry) ma zapisane offsety gdzie są koła i matematycznie liczę jak auto skręca przy jakim skręcie.
komentarz 12 czerwca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
oj to wybacz jednak nie pomogę

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 446 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w C i C++ przez Arkro94 Nowicjusz (160 p.)
+6 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w Nasze projekty przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...