• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP Zdalna edycja pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
419 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w PHP przez sobi94 Początkujący (270 p.)

Witam. Mam odpalony serwer XAMPP i drugi serwer na hostingu. Chciałbym z poziomu xampp, edytować plik na hostingu. Na obu mam w pliku php.ini mam włączoną funkcję allow_url_fopen. 
Niestety, za każdym razem zwraca mi błąd , że niby brak pliku. Próbowałem jako adres podawać:
1) www.nazwastrony.pl/proba/index.php
2)usr/home/.../index.php
W obu przypadkach zwraca mi , że nie ma takiego pliku. 
Plik próbuję otworzyć funkcją fopen. 
Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)

jesli nie dorobic obslugi edycji pliku po stronie serwera nazwastrony to nie bedziesz mial takiej mozliwosci

to raz, a dwa musisz na serwerze dla apacha dac prawa do zapisu

 

komentarz 15 września 2017 przez sobi94 Początkujący (270 p.)
Mam nadane uprawnienia do zapisu. Czyli co dokładnie po stronie serwera muszę mieć?
komentarz 15 września 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
edycja 15 września 2017 przez cyklop123
Musisz napisać api do edycji pliku na serwerze zdalnym, i łączyć się z plikiem tego api z lokalnego serwera (np. przy pomocy curl).

Przydałaby się też jakaś autoryzacja coby nikt inny prócz ciebie nie mógł tego edytować

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2023 w PHP przez Mariusz Szczerba Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...