• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła Hakerów 2.0

Object Storage Arubacloud
–5 głosów
1,787 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Czy ktoś może wie jak Przechwyrywać informacje w sieciach LAN bo ze szkoły hakerów 2.0 nic nie rozumiem.

3 odpowiedzi

+10 głosów
odpowiedź 14 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Bo jak się uczysz bezpieczeństwa sieci to nie zaczyna się od sniffingu i backdorów tylko od modelu osi i topologii sieciowych. I nagle zaczynasz rozumieć co piszą w szkole hakerów.
-1
komentarz 14 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
przeniesione 15 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
Ale ja nawet nie wiem co to jest oś modelu. A po za tym mam też problem z tymi wszystkimi poleceniami w konsoli bo w filmie i książce jest zupełnie coś innego a i przy wpisywaniu adresu IP w ./arp.pl ... i naciśnięciu ENTER to na drugiej konsoli gdzie wpisałem tcpdump  'ip host ... ' wyskakuje że nie znaleziono adresu MAC a w książce piszą że wystarczy IP i skoro mam nie zaczynać od Szkoły Hakerów to od czego?
1
komentarz 14 września 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Użyj skomentuj pod postem Ehlerta, bo może tego nie zauważyć
4
komentarz 14 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Ale ja nawet nie wiem co to jest oś modelu.

Widać :D Chodziło o model OSI

1
komentarz 15 września 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie modelu osi, tylko modelu OSI.
komentarz 15 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
przeniesione 15 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
A co to takiego w końcu ten model OSI, i czy są jakieś sensowne książki o tym zagadnieniu i o topologi sieciowej. A tak na marginesie to Szkołe Hakerów dostałem na 13 urodziny 12.09.17.
1
komentarz 15 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

A co to takiego w końcu ten model OSI

Dostałeś link do wiki..

 A tak na marginesie to Szkołe Hakerów dostałem na 13 urodziny 12.09.17.

Erm.. Wszystkiego najlepszego? (serio nie wiem co mam zrobić z tą informacją XD) 

komentarz 15 września 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Ja to ani po uczeniu się modelów OSI, ani po sniffingu i innych tego typu rzeczach niczego nie rozumiałem. Pisanie programów sieciowych dopiero mi coś tam rozjaśniło.
komentarz 15 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

modelów

Spoko, wiemy dlaczego. laugh 

+1 głos
odpowiedź 14 września 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 15 września 2017 przez Zaglowiec
Witam

Sądząc po nicku masz pewnie 13 lat i oglądając różne filmy spodobała ci się wizja zastania hakerem. Niestety zasmucę cię, to nie jest takie proste. Nie wystarczy wpisać jednego polecenia i świat cyfrowy staje przed tobą otworem.

Zanim zaczniesz bawić się w zaawansowane rzeczy należy znać jakieś podstawy. Kolega widzę, że pisał już od czego zacząć: „od modelu osi i topologii sieciowych”, więc zacznij właśnie lepiej od podstaw związanych z sieciami komputerowymi, a dopiero potem możesz próbować czegoś dalej.

Nie zniechęcam, wręcz przeciwnie, zachęcam do nauki, ale tak jak pisałem trzeba znać podstawy, żeby robić coś trudniejszego, tak jak w matematyce – bez podstawowej wiedzy nie rozwiążesz nawet prostego równania kwadratowego
komentarz 15 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Cytując autora pytania:

A tak na marginesie to Szkołe Hakerów dostałem na 13 urodziny 12.09.17.

A więc... trafiłeś laugh

P.S. Ah, no tak, ciężko było nie zgadnąć, choćby po nicku.

komentarz 15 września 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Sherlockiem nie trzeba być żeby się nie domyślić, większość osób, szczególnie młodych podaje swój rok urodzenia w nicku. Czemu? Nie wiem, chyba, żeby nie zapomnieć.

I jakby co, to jeszcze nie było tego komentarza jak pisałem swoją odpowiedź. A to, że wywnioskowałem to z nicku, to jakby nie patrzeć napisałem w pierwszym zdaniu mojej wypowiedzi
+1 głos
odpowiedź 15 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Po dość długich przemyśleniach doszedłem do wniosku że może odłożę Szkołę hakerów na jakieś 2-3 lata (albo na zawsze) i nauczę się czegoś prostego (na moim poziomie) np. C++, Pythona albo Logo. Czy to dobry pomysł?
komentarz 15 września 2017 przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)
Jak najbardziej. W trakcie swojej nauki sam zaczniesz dostrzegać możliwości różnych ataków.
1
komentarz 15 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Zacząć od podstaw - tak... Ale od podstaw tego do czego zmierzasz. Nauka c++ nie sprawi, że nagle zaczniesz kumać co do ciebie mówią w Szkole hakerów.

PS: zacznij pisać w dyskusji w komentarzach. Już dwie twoje odpowiedzi zostały przeniesione i nadal robisz to samo.
komentarz 16 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
A co jest podstawą hackingu bo wiedza o modelach OSI i topologi sieciowej nie daje odpowiedzi jak przechwytywać informacje w LAN-nie.
komentarz 16 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Potrzebujesz podstaw podstaw, żeby w ogóle zrozumieć co do ciebie mówią. To normalne, że na początku nie będzie to miało bezpośrednio przełożenia na hacking. Ludzie z zerową wiedzą o programowaniu, którzy postanowili, że chcą wejść do gamedevu też nie zaczynają od technik renderowania czy sprawdzania kolizji. Też muszą zaczynać od punktu poniżej zera - w tym przypadku takimi podstawami podstaw można nazwać nauke jakiegoś języka programowania w jakimś stopniu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez piatek19 Nowicjusz (210 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez rafalmar1981 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 86 wizyt
pytanie zadane 2 lutego w Bezpieczeństwo, hacking przez Marcelixxxi Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...