• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linux ubuntu gparted parytcje windows dysktwardy pytanie rady

Object Storage Arubacloud
0 głosów
282 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez west Nowicjusz (140 p.)

Czesc moi kochani, mam nadzieje ze mi ktos pomoze, bo mam bardzo powazny problem.

postaram sie skrocic jak to mozliwe, aby bylo tresciwie i zrozumiale. :)

 

Dwa dni temu instalowalem sobie linuxa, dokladnie ubuntu. Jako ze jestem kretynem, wszedlem do programu gparted(cos takiego), aby zrobic sobie miesce na dysku. Pech i moja nieuwaga sprawily ze usunalem partycje z dysku twardego(xD), przez co windows nie moze wstac, a jedyny dzialajacy system jaki mam teraz to ubuntu. Proszę o rady, ew rozwiazanie lub jakakolwiek pomoc. Dzieki i pozdrawiam. ;)

 

 

 

jak cos niezrozumiale to smialo zadawajcie pytania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 września 2017 przez niezalogowany
Usunąłeś partycję z systemem (Windowsem), czy tylko tą małą, 500 MB partycję?
komentarz 14 września 2017 przez west Nowicjusz (140 p.)
usunalem cale 60 GB zostalo tylko 100MB zastrzezone przez system
komentarz 14 września 2017 przez niezalogowany
Musisz zainstalować Windowsa, bo go usunąłeś. Po instalacji "zniknie" ci Ubuntu z menu, bo instalator MS automatycznie nadpisuje sektor startowy. Będziesz musiał wykonać te kroki, żeby mieć boot menu:

http://howtoubuntu.org/how-to-repair-restore-reinstall-grub-2-with-a-ubuntu-live-cd
komentarz 14 września 2017 przez west Nowicjusz (140 p.)
okej ;)
komentarz 14 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Podczas reinstalacji Windowsa uważaj byś nie skasował partycji linuksowych ;)

Bo wtedy przywracanie GRUB nic nie da...tylko od nowa instalacja Ubuntu .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Tommy Użytkownik (520 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...