• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zewnętrzny dysk ssd nie pokazuje się w systemie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,552 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Spiral Obywatel (1,330 p.)
edycja 14 września 2017 przez Spiral

Zewnętrzny dysk ssd ADATA nie pokazuje się w systemie (windows 10).

Podczas podłączania go do komputera jest dźwięk, dysk jest też widoczny w zarządzaniu dyskami i w bezpiecznym usuwaniu sprzętów. Próbowałem go już podłączyć na innym komputerze.

Początkowo myślałem że wystarczy mu przypisać literę, ale w zarządzaniu dyskami pokazuje że jest niezainicjowany.

Potem chciałem go zainicjować, a następnie odzyskać dane jakimś programem, ale to też się nie udało, bo przy próbie inicjacji pokazuje się błąd:
Żądanie nie powiodło się z powodu krytycznego błędu sprzętowego urządzenia.

Dodam że dysk był kupiony ze 3-4 miesiące temu.

Jakieś pomysły? Dysk padł czy da się coś z tym zrobić? Jeśli padł to czy jest jakiś sposób na odzyskanie danych?

___________EDIT_______________________________

 

Dysk nie działa też na ubuntu. Na szczęście okazało się że mam kopię plików na innym dysku. Oddam go na gwarancję i tyle.

Ciekawi mnie tylko czy uszkodzenie można uznać za "losowe" czy może jest jakiś konkretny powód (np. to że przez większość czasu był podłączony do komputera).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć

Z ciekawości wielkiej podłączyłbym ten dysk do kompa z linuksem np.Mint.

Możliwe że dysk jest uszkodzony,poszukaj paragonu(dowód zakupu) do reklamacji.

Obawiam się że odzyskanie danych może być kłopotliwe lub niemożliwe.

Istnieją programy do odzyskiwania,więc możesz spróbować.

Mam nadzieję że nie sformatowałeś już dysku :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,335 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez PederX Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez RichardS Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 603 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Janusz 1987 Nowicjusz (200 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...