• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z BIOSEM ASUS K52F

0 głosów
41 wizyt
pytanie zadane 13 września w Sprzęt komputerowy przez ssolak791 Nowicjusz (120 p.)
Witam wczoraj chciałam usunąć hasło z biosu, które ustawiłam jeszcze jako nastolatka pare lat temu kombinując jak ominąć ograniczenia ustawiane przez rodziców. Nie wiem czy ustawienie tego hasła sprawiło ze na konto administratora nie dało się dostać mimo prawidłowego hasła (jest przyjmowane normalnie na 2 pozostałych kontach). Myślałam, ze ustawiając puste hasło je wyzeruje tzn 2 razy w zmianie hasła nic nie wpisałam kliknęłam tylko 2x Enter i zapisałam. Powstało nowe hasło nie wiem jakie mogło ustawić co wpisać żeby dostać sie do komputera i jak w ogóle się tego pozbyć? ASUS K52F

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 września przez Kamson Gaduła (4,200 p.)
Hasło do Administratora systemu Windows bez jego znajmości możesz usunąć na kilka sposobów np:

- usunąć hasło za pomocą programu "Offline Windows Password & Registry Editor" który musisz załadować z płyty lub USB.

- Zainstalować  na nowo system ale w tym przypadku stracisz dane.

Hasło do Biosu zresetujesz wyjmując baterię która podtrzymuje pamięć biosu.
komentarz 13 września przez tls01 Nałogowiec (30,850 p.)

Hasło do Biosu zresetujesz wyjmując baterię która podtrzymuje pamięć biosu.

To laptop. Nie wiem, jak jest w tym modelu, ale w mobilnych PCtach często ustawienia BIOS/UEFI zapisywane są w EEPROM/flash, więc odcięcie zasilania tu nie pomoże, trzeba przeprogramować kość.

komentarz 13 września przez ssolak791 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje za odpowiedz, czy to jest pewne, ze przy tym modelu wyjęcie tej baterii załatwi sprawę? Czytałam trochę o tym i ponoć nie w każdym modelu to się sprawdza. Czy te baterie  pózniej włożyć z powrotem?

I jeszcze 2 sprawa czy możliwe jest, ze szperając w tych ustawieniach BIOS mogłam zablokować własnie dostęp do tego konta admina jak pisałam hasło jest dobre, przyjmowane na pozostałych kontach przy instalacjach rożnych programów itp

Na którymś z for pojawiła sie jeszcze opcja by zadzwonić na infolinie ASUS i za okazaniem dokumentów kupna podadzą hasło, czy to prawda?
komentarz 13 września przez tls01 Nałogowiec (30,850 p.)

czy to jest pewne, ze przy tym modelu wyjęcie tej baterii załatwi sprawę?

Jeżeli jest bateria, to znaczy, że tak. 

szperając w tych ustawieniach BIOS mogłam zablokować własnie dostęp do tego konta admina 

Nie.

Na którymś z for pojawiła sie jeszcze opcja by zadzwonić na infolinie ASUS i za okazaniem dokumentów kupna podadzą hasło, czy to prawda?

To dotyczy haseł nadawanych jeszcze przez Asusa, czasem kupując laptopa nie dostajesz hasła do BIOS/UEFI, wtedy trzeba błagać ich o hasło. Jeżeli zmieniłaś hasło, to oni go nie będą posiadać. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 80 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia w Sprzęt komputerowy przez Karol.99 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 81 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez TheBestInformatyk Użytkownik (690 p.)
Obowiązuje już zaktualizowany regulamin.

Czy wiesz, że nie musisz już odświeżać strony głównej?

Lista pytań i odpowiedzi aktualizuje się automatycznie!

38,563 zapytań

76,428 odpowiedzi

149,241 komentarzy

18,032 pasjonatów

Przeglądających: 170
Pasjonatów: 7 Gości: 163

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...