• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z BIOSEM ASUS K52F

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,009 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Witam wczoraj chciałam usunąć hasło z biosu, które ustawiłam jeszcze jako nastolatka pare lat temu kombinując jak ominąć ograniczenia ustawiane przez rodziców. Nie wiem czy ustawienie tego hasła sprawiło ze na konto administratora nie dało się dostać mimo prawidłowego hasła (jest przyjmowane normalnie na 2 pozostałych kontach). Myślałam, ze ustawiając puste hasło je wyzeruje tzn 2 razy w zmianie hasła nic nie wpisałam kliknęłam tylko 2x Enter i zapisałam. Powstało nowe hasło nie wiem jakie mogło ustawić co wpisać żeby dostać sie do komputera i jak w ogóle się tego pozbyć? ASUS K52F
komentarz 25 września 2017 przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Zdecydowałam sie dzisiaj rozkręcić lapka bateria wyjęta, wzorowałam sie tym filmem https://youtu.be/swjFc-3Z04c czyli moj model. Jednak na filmie zmienia te baterie wiec dalej po prostu po jakimś czasie ja włożyć z powrotem skręcić i włączyć komputer? Jak widzę na innych filmach przy innych modelach włączają rozkręcony laptop i po dacie jakieś hasła serwisowe? Zupełnie sie na tym nie znam i czy nie utracę przy tym swoich plików? Co dalej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 września 2017 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Hasło do Administratora systemu Windows bez jego znajmości możesz usunąć na kilka sposobów np:

- usunąć hasło za pomocą programu "Offline Windows Password & Registry Editor" który musisz załadować z płyty lub USB.

- Zainstalować  na nowo system ale w tym przypadku stracisz dane.

Hasło do Biosu zresetujesz wyjmując baterię która podtrzymuje pamięć biosu.
komentarz 13 września 2017 przez niezalogowany

Hasło do Biosu zresetujesz wyjmując baterię która podtrzymuje pamięć biosu.

To laptop. Nie wiem, jak jest w tym modelu, ale w mobilnych PCtach często ustawienia BIOS/UEFI zapisywane są w EEPROM/flash, więc odcięcie zasilania tu nie pomoże, trzeba przeprogramować kość.

komentarz 13 września 2017 przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Dziękuje za odpowiedz, czy to jest pewne, ze przy tym modelu wyjęcie tej baterii załatwi sprawę? Czytałam trochę o tym i ponoć nie w każdym modelu to się sprawdza. Czy te baterie  pózniej włożyć z powrotem?

I jeszcze 2 sprawa czy możliwe jest, ze szperając w tych ustawieniach BIOS mogłam zablokować własnie dostęp do tego konta admina jak pisałam hasło jest dobre, przyjmowane na pozostałych kontach przy instalacjach rożnych programów itp

Na którymś z for pojawiła sie jeszcze opcja by zadzwonić na infolinie ASUS i za okazaniem dokumentów kupna podadzą hasło, czy to prawda?
komentarz 13 września 2017 przez niezalogowany

czy to jest pewne, ze przy tym modelu wyjęcie tej baterii załatwi sprawę?

Jeżeli jest bateria, to znaczy, że tak. 

szperając w tych ustawieniach BIOS mogłam zablokować własnie dostęp do tego konta admina 

Nie.

Na którymś z for pojawiła sie jeszcze opcja by zadzwonić na infolinie ASUS i za okazaniem dokumentów kupna podadzą hasło, czy to prawda?

To dotyczy haseł nadawanych jeszcze przez Asusa, czasem kupując laptopa nie dostajesz hasła do BIOS/UEFI, wtedy trzeba błagać ich o hasło. Jeżeli zmieniłaś hasło, to oni go nie będą posiadać. 

komentarz 25 września 2017 przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Wyjęłam te baterie włożyłam laptop skręcony po podłączeniu do kontaktu włączył sie sam uruchomił bez hasła. Mam datę na 2010 rok czy mogę ja spokojnie zmienić czy ustawienie aktualnej daty nie przywróci problemu?
komentarz 25 września 2017 przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Jednak laptop uruchomiony ponownie niestety znowu wymaga tego hasła. Czy może znowu rozkręcić wyjąc te baterie i po włączeniu zresetować cały system?
komentarz 25 września 2017 przez niezalogowany
Na pewno mówimy o haśle do BIOS? Wyjęcie baterii (na kilka minut) załatwi sprawę. Nie chodzi tu o akumulator, a o bateryjkę schowaną gdzieś pod obudową.

Później zmiana ustawień nie przywróci hasła.
komentarz 25 września 2017 przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Tak. Najpierw laptop sam sie włączył normalnie. A teraz znowu prosi o hasło. Jak zajrzysz w link tam jest moj model i bateria jest pod klawiatura
komentarz 25 września 2017 przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)

 Tak to wyglada

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 725 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Karol.99 Użytkownik (550 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...