• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Instalacja wtyczek do edytora Atom - prośba o pomoc

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
685 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 20 marca 2019 przez Krzysztof Trybuś

Cześć, potrzebuję pomocy przy konfiguracji wtyczek dla Atom Nuclide.

 Za radą użytkowników tegoż forum  zainstalowałem edytor Atom Nucleide - jest super, więc serdecznie wam dziękuję za polecenie :) Problem leży w tym, iż nie posiada on wszystkich potrzebnych mi wtyczek, a kiedy szukam jakichś alternatyw w zasobie Społeczności... okazuje się, że nie wystarczy ich tylko zainstalować, trzeba je też w jakiś sposób dostosować - jestem zielony w tym temacie i nie wiem jak mam to zrobić.

Edytora potrzebuję do Webu i brakuje mi w nim autouzupełniania do PHP/HTML/CSS - podstawowe autouzupełnianie jest dobre, jednak brakuje w nim "dopracowania", nie wiem jak to nazwać..Kolejna sprawa to brak wtyczki sprawdzającej poprawność składni oraz mini mapy.

Chcę skonfigurować następujące wtyczki:

autocomplete-php

linter + linter-php

minimap

Opcjonalnie:

atom-beautify

oraz inne dodatki typu "Must have". Powyższe dodatki mam zainstalowane, ale mam problem z ich konfiguracją - będę bardzo wdzięczny za chęć pomocy. Te dodatki ułatwiłyby mi pracę.

Wtyczki instaluję przy pomocy GUI Atom->Packages na systemie Windows 10 Home. Po instalacji przy pomocy pobranego ze strony producenta instalatora nie mam żadnego folderu programu na dysku - instalator program zainstalował i nie miałem możliwości np. zmiany lokalizacji itp. rzeczy.

Do np. config.cson dostaję się przy pomocy terminala, skrót: Ctrl+Shift+P

Pozdrawiam.

komentarz zamknięcia: Rozwiązano
komentarz 1 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Hmmm, mi po zainstalowaniu wtyczki wszystko działa a nic nie konfigurowałem. Wszystkie wtyczki, jak zainstalujesz to mają swoje opcje w menu Packages i tam wyszukaj swojej wtyczki, po najechaniu na nią rozwinie się menu z opcjami wtyczki.
W sumie to ja korzystam z Sublime Text, a Atoma zainstalowałem dla przetestowania i jakoś nie mogę się przekonać, aby był lepszy niż Sublime Text (fakt, że denerwuje wyskakujące okienko o zakupie, ale mimo wszystko...).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 419 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2022 w C i C++ przez XDBX Użytkownik (640 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w Inne języki przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...