• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript / nauka /

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
745 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w JavaScript przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Witam,

mam parę pytań odnośnie języka JavaScript.

1. Jaki środowisko/program wybrać? ( chodzi mi o prawdziwą wygodę, ponieważ aktualnie uczę się w notepad++ ale on nie wykrywa mi w której linijce mam błąd i tracę czasami 15 minut szukając jednej literówki, zamiast poświęcając ten czas na zgromadzeniu nowej wiedzy)

2. Skąd warto się uczyć?  (kanały yt, książki etc.)

3. Jakie błędy często są popełniane przez początkujących w tym języku.

4. Opinie o: https://helion.pl/ksiazki/javascript-i-jquery-interaktywne-strony-www-dla-kazdego-jon-duckett,jsqwdk.htm      ( proszę o wypowiedzi tylko osób , które osobiście przeczytały tą książkę ).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi pod tym postem.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
wybrane 14 września 2017 przez bicnet
 
Najlepsza

1. Przede wszystkim w przypadku błędów (ale i zawsze) twoim przyjacielem powinna stać się przeglądarkowa konsola. Jeśli masz błąd w swoim kodzie JS, to pokaże Ci się tam właśnie błąd. W większości przeglądarek: F12 --> Console. Ponadto proponuję ogólnie zapoznać się z tym całym narzędziem i starać się z niego korzystać.

Z Notepad++ zrezygnuj i po prostu zainwestuj w lepszy edytor. Masz wiele darmowych, ja polecam Atom, ale jest Brackets, Sublime Text i sporo więcej. :)

2. Moim zdaniem najlepszą formą wiedzy są blogi, jest parę nawet naszych forumowiczów:

Ja polecam jeszcze:

Ale ogólnie blogów więcej niż programistów, więc powinieneś szybko je znajdować w internecie. :) Masz wolny czas, to czytasz. Nafrontendzie dodatkowo jest już naprawdę dużo artykułów, więc możesz jeszcze korzystać z wyszukiwarki, kiedy będziesz szukał konkretnej technologii.

No i podałem tylko polskie źródła. Pamiętaj, że po angielsku jest jeszcze więcej i często lepiej. Ogólnie inwestuj w angielski.

 

3. Brak cierpliwości, "chęć wszystkiego na teraz", strach przed nowszym i lepszym, nierobienie projektów czy słomiany zapał. 

4. Nie czytałem, więc się nie wypowiem. ;)

+1 głos
odpowiedź 13 września 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
edycja 13 września 2017 przez imklau
  1. Używałam Atoma(darmowy!) i niby mogę go polecić bo ma dużo fajnych wtyczek (w tym np livereload, kóre automatycznie odświeża Ci przeglądarkę po zapisaniu zmian w dokumencie), ale ostatnio coś mnie denerwuje, lekko się zawiesza.
    Kolejnym polecanym i darmowym jest Brackets (też oczywiście możesz automatyczne odświeżanie przeglądarki włączyć).
    Myślę, że na początek możesz wypróbować obydwa i samemu zdecydować, który Ci się spodoba ;)
    Dodatkowo proszę - temat o edytorach
     
  2. Fajny zbiór materiałów do nauki (nie tylko JS). Z tego głównie bym poleciła:
  3. Jeśli nie znasz jeszcze kompletnie JS to myśle, że nie ma co wymieniać takich błędów, bo może Ci się tylko namieszać w głowie. Korzystając z dobrych źródeł raczej aż takich strasznych błędów nie będziesz popełniał, a kod zawsze możesz tu wrzucić i Ci bardziej doświadczeni nakierują ;)
     
  4. Prosisz o opinię osób, które ją przeczytały...ale kurde 100zł za takie coś? Aż sama jestem ciekawa tych opinii, czy faktycznie warto. Link do materiałów, który wyżej podałam zawiera chyba same darmowe źródła <3

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w JavaScript przez czochrajjeza Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rosol Kuba Początkujący (380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w PHP przez Kolberg Obywatel (1,560 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...