• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nauka - inf./prog.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
230 wizyt
pytanie zadane 12 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Loydimr Nowicjusz (150 p.)
przywrócone 13 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

Witam wszystkich. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem teraz w licealnej klasie maturalnej hist-geo, natomiast na wybrane przez siebie studia potrzebuję zdawać rozszerzenie z informatyki na maturze sad. Zrobiłem przegląd zadań z tego przedmiotu na maturach z poprzednich lat i szczerze powiedziawszy większość jest dla mnie czarną magią (biorąc pod uwagę fakt, że moja wiedza informatyczna z gimnazjum nie wykracza poza word'a/excel'a oraz paint'a ...). 

Rozumiem że materiału do nauki jest o wiele więcej niż dużo, tym samym zwracam się do Was z ogromną prośbą: Czy moglibyście doradzić mi od czego najlepiej było by samemu zacząć to ogarniać ? Jakieś książki, kursy online itp. ?

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź, dzięki i pozdrawiam smiley.

komentarz zamknięcia: Nie mam pytań.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 września 2017 przez kemez Obywatel (1,740 p.)
wybrane 12 września 2017 przez Loydimr
 
Najlepsza
Witaj szanowny kolego. Mimo, że dzieli nas spora różnica wieku chętnie podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami.
Mimo, że wybierałem szkoły powiązane z programowaniem i samą informatyką moje życie poszło zupełnie innym torem.

Urodziłem się w takich czasach, że moim pierwszym systemem operacyjnym z jakiego korzystałem był MS DOS, potem windowsy - wszystkie. Taka przeszłość pozwoliła mi nabrać doświadczenia i nauczyć się radzić sobie w trudnych sytuacjach, zwłaszcza w czasach kiedy internet był średnio dostępny. Żeby pograć z kumplami przez "net" (mam tu na myśli sieć) znosiliśmy komputery do kolegi i kombinowaliśmy jak je połączyć. Na tym zakończę swoją dygresję.

Jedną z bardziej przydatnych umiejętności jest złożenie i rozłożenie na części pierwsze komputera.
Potem postawienie na nim systemu, instalacja sterowników itd.
Jak masz kilka komputerów w domu i jedną drukarkę zepnij to wszystko przez Wi-Fi.
Krok po kroku wraz z kolejnym rozwiązanym problemem Twoja wiedza będzie coraz większa.
Pan Mirosław Zelent Przygotował masę świetnych materiałów, których żal nie wykorzystać do zagłębiania swojej wiedzy.
Dalej ogranicza Cię tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,098 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Muzykeq Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 4,518 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 7,560 wizyt

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,600 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...