• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy dozwolone jest takie skracanie ułamków?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
929 wizyt
pytanie zadane 12 września 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)

Pytanie tak jak wyżej.

komentarz 12 września 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
przeczytalem w jednym z twoich postow ze lubisz fizyke i programowanie. I powiem Ci tyle: naucz sie naprawde dobrze tej matmy bo za rok (jesli chodzisz na mat-fiz) polegniesz na fizyce rozszerzonej tylko ze wzgledu na brak umiejetnosci przeksztalcania wzorow. Jesli wezmiesz sie teraz do roboty to naprawde bedzie Ci potem latwiej. Z matemartyka tak juz jest,ze dopoki pewnych rzeczy sobie nie wycwiczych to ciagle bedziesz mial jakies problemy nawet w fizyce. Programowanie odloz na pozniej jak bedziesz ogarnial matme i fizyke wystarczajaco,by przyzwoicie napisac mature.Nie mowie,zebys nie robil nic z zakresu informatyki,ale po prostu niech nie bedzie to dla Cb glowny priorytet,bo inaczej sie to moze zle skonczyc,jesli chodzi o twoja dalsza droge edukacji

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 września 2017 przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)
wybrane 12 września 2017 przez maksbu23
 
Najlepsza
NIE

Aby skrócić, musisz usunąć to samo w każdym wyrazie. Czyli, gdy chcesz skrócić "x" w 2x - 5x to musisz usunąć go z obu wyrazów. W tym przykładzie wystarczy, że zamienisz miejscami "-PI" i "+3" i wtedy coś zauważysz
0 głosów
odpowiedź 12 września 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Nie, ale czy przypadkiem nie można skrócić mianownika z tym nawiasem w liczniku po prostu?
komentarz 13 września 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

jak to sie nie zgadasz,koleś nie ogarnia banalnych rzeczy z matmy to powiedz mi jak bedzie wygladac jego nauka programowania? Ja uważam,ze tacy ludzie będą ciagle isc na latwizne i pomijać ważne rzeczy,ktore są dla nich niewygodne. smiley

komentarz 13 września 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Po prostu nie widzę związku między matmą/fizyką a programowaniem. Jak ktoś się chce zajmować projektowaniem układów elektronicznych no to rzeczywiście, na pewno przyda mu się rozległa wiedza z matmy. Ale jak ktoś chce być zwykłym klepaczem kodu to średnio widzę zastosowanie fizyki w pisaniu CSS na stronie. :P

Nie mówię że żeby rzucić matematykę w kont i uczyć się tylko klepania kodu. Raczej uczyć się tych rzeczy równocześnie, piętnujesz autora że nie umie takich prostych rzeczy, ale sam fakt że postanowił się zapytać na forum czy tak można dobrze o nim świadczy.

Nie wiem, może mam takie podejście bo sam nie lubię matematyki, tyle nieprzespanych nocy uczyłem się na studia tych całek/pochodnych/równań różniczkowych, zadałem te egzaminy a teraz po roku już nic z tego nie umiem policzyć :)
komentarz 13 września 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
ja nikogo nie pietnuje tylko probuje mu doradzic co powinien robic. I czytaj ze zrozumieniem,bo wyraznie zaznaczylem,ze nie interesuje mnie kwestia tego czy matma jest potrzerbna do programowania czy tez nie.
komentarz 13 września 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
... a w następnym poście zapytałeś jak ktoś może uczyć się programowania jeśli nie umie banalnych rzeczy z matmy ;)
komentarz 13 września 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

no wlasnie smiley 

Niekoniecznie chodzilo mi w tym pytaniu o stwierdzenie tego,ze matematyka jest potrzebna do programowaia tylko o to,ze aby byc DOBRYM programista trzeba zrozumiec wiele skomplikowanych rzeczy,a kolega nie potrafi skracac ulamkow

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,442 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w C i C++ przez Ola_00 Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w C i C++ przez Crispo Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...