• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niewielka ilość zestawów danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
416 wizyt
pytanie zadane 11 września 2017 w C i C++ przez Józef Niecierski Początkujący (440 p.)

Co prawda był już podobny temat, ale nie doszukałem się konkretnej odpowiedzi. Chodzi mi o pewne zadania ze SPOJ-a ale nie tylko z niego. Mianowicie (np. w zadaniu http://pl.spoj.com/problems/SUMA/ czy też TABLICA lub ROWNANIE (kwadratowe)) pojawia się "Na wejście programu podana zostanie pewna nieokreślona, ale niewielka ilość małych liczb całkowitych (...) rozdzielonych spacjami. " (na wejściu nie ma informacji o liczbie liczb). Mamy np. wczytać wszystkie liczbę i wypisać je w odwrotnej kolejności.Gdybym wiedział ile jest tych liczb, to prosto pętla for i tyle. Ale tu nie wiem. Wczytywanie liczb zakończy się przejściem do nowej linii (liczby są w jednej oddzielone spacjami), i jak sprawdzić ile ich jest, by móc tę pętlę for zastosować lub jak to zrobić inaczej. /tu przykład zadania tablica -> http://pl.spoj.com/problems/TABLICA/ /.

Mój kod do tego zadania (on jest gdybym wiedział ile mamy liczb wczytywanych, ale tego nie wiem. Prosiłbym o szybką pomoc.

 

#include <iostream>

using namespace std;

int ile;


int main()
{
cout<<"ile liczb: ";
cin>>ile;

int liczba[ile];

    for(int i=0; i<ile; i++)
    {
    cin>>liczba[i];
    }
    for(int i=ile-1; i>=0; i--)
    {
    cout<<liczba[i]<<" ";
    }

    delete[] liczba;



    return 0;
}

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 września 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
wybrane 15 września 2017
 
Najlepsza
W takich zadaniach może pomóc:

a) Vector do przechowywania "niewielkiej nieokreślonej ilości danych"

b) Pętla while(cin>>zmienna)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2019 w C i C++ przez Kumixx Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2019 w C i C++ przez Ebay_05 Początkujący (400 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...