• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena na własnym serwerze przekierowanie na zmienne IP.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,616 wizyt
pytanie zadane 11 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez GoRo3 Obywatel (1,640 p.)
Cześć!

Mam prośbę o poradę do speców od domen. Posiadam w domu serwer jednej znanej marki, i chciałem stworzyć własną stronę - wizytówkę hostowaną na tym serwerze. Niestety jak to dzisiaj bywa mam zmienne wyjściowe IP (bez możliwości wykupienia stałego bo UPC nie zgadza się), więc aby móc przekierować domenę korzystam z usługi DDNS - NO IP.

Domenę "mojadomena.pl" w nazwa.pl udało mi się tak skonfigurować (w ustawieniach DNS) aby przekierowywać adres drugiegorzędu "www.mojadomena.pl", na adres DDNS mojego serwera (w zasadzie każdy adres drugiego rzędu) dzięki wpisowi w rejestrze CNAME serwera DNS nazwa.pl.

Problem w tym że nazwa.pl nie pozwala na przekierowanie domen pierwszego rzędu typu "mojadomen.pl" a adres "www.mojadomena.pl" jest dla mnie trochę zbyt archaiczny. Czy znacie jakąś firmę w której mógłbym zaparkować moją domenę i która pozwoliłaby mi na przekierowania adresu pierewszego rzędu na mój serwer? lub Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu w inny sposób?

Z góry dzięki za odpowiedź!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 11 września 2017 przez GoRo3
 
Najlepsza
A nie możesz ręcznie edytować dowolnego rekordu DNS dla domeny? Nie sądziłem że aż tak słabo w tej nazwie :P

Ja mam domeny na DNSach Hekko i tam bez problemu mogę edytować każdy rekord. Zarejestrowane w OVH i to co mam na ich serwerach też mogę dowolnie zmieniać. Najlepiej przetransferuj domenę do OVH jeśli tylko możesz - cena też inna niż na nazwie ;)
komentarz 11 września 2017 przez GoRo3 Obywatel (1,640 p.)
Dzięki za szybką odpowiedź.

W nazwie masz z góry narzucony rekord SOA, z ich danymi. Gdzieś wyczytałem że jak jest SOA to nie można w CNAME stosować adresów pierwszego rzędu. A ponieważ nazwa.pl nie pozwala na edycję rekorku SOA to nie możesz przekierować takiej domeny. Jedyne co to można dodać rekordy CNAME oraz A ale rekord A jest na adres IP a przy zmiennym mija się to z celem.

Tak czy siak, wysłałem maila o numer autentykacji do przesiadki na OVH.

Dzięki za pomoc!
komentarz 11 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Mam nadzieję, że OVH spełni Twoje oczekiwania i będziesz zadowolony ;) Czy na pewno akurat CNAME u nich wejdzie jako główny nie sprawdzałem, więc możesz dopytać przed transferem w supporcie. Swobodny dostęp do rekordów DNS na pewno jest.

Nie ma problemu
komentarz 11 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A tak jeszcze swoją drogą: zerkam sobie i widzę, że zdefiniowanie rekordu CNAME jako głównego nakłada spore ograniczenia i nie jest zbytnio polecane, np.: https://joshstrange.com/why-its-a-bad-idea-to-put-a-cname-record-on-your-root-domain/

Tym bardziej więc polecam upewnić się przed transferem, że na pewno uda Ci się zrobić wszystko tak jak chcesz, aby nie było na mnie ;D
1
komentarz 11 września 2017 przez GoRo3 Obywatel (1,640 p.)
Dzięki :)

Tak słyszałem o problemie z mailami jeśli używa się przekierowania przez rekord CNAME. Na razie mnie wystarczy sam CNAME bo chcę spotawić prosta stronę wizytówkę na wordpresie, bez serwera poczty.

W przyszłości planuje rozprawić się z UPC lub innym dostawcą internetu tak żeby otrzymać stały adres IP wtedy nie będzie problemu z takimi zabawami ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 439 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 498 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w Nasze projekty przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...