• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena na własnym serwerze przekierowanie na zmienne IP.

0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 11 września w Sieci komputerowe, internet przez GoRo3 Obywatel (1,030 p.)
Cześć!

Mam prośbę o poradę do speców od domen. Posiadam w domu serwer jednej znanej marki, i chciałem stworzyć własną stronę - wizytówkę hostowaną na tym serwerze. Niestety jak to dzisiaj bywa mam zmienne wyjściowe IP (bez możliwości wykupienia stałego bo UPC nie zgadza się), więc aby móc przekierować domenę korzystam z usługi DDNS - NO IP.

Domenę "mojadomena.pl" w nazwa.pl udało mi się tak skonfigurować (w ustawieniach DNS) aby przekierowywać adres drugiegorzędu "www.mojadomena.pl", na adres DDNS mojego serwera (w zasadzie każdy adres drugiego rzędu) dzięki wpisowi w rejestrze CNAME serwera DNS nazwa.pl.

Problem w tym że nazwa.pl nie pozwala na przekierowanie domen pierwszego rzędu typu "mojadomen.pl" a adres "www.mojadomena.pl" jest dla mnie trochę zbyt archaiczny. Czy znacie jakąś firmę w której mógłbym zaparkować moją domenę i która pozwoliłaby mi na przekierowania adresu pierewszego rzędu na mój serwer? lub Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu w inny sposób?

Z góry dzięki za odpowiedź!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 września przez Arkadiusz Waluk Mędrzec (182,990 p.)
wybrane 11 września przez GoRo3

Najlepsza
A nie możesz ręcznie edytować dowolnego rekordu DNS dla domeny? Nie sądziłem że aż tak słabo w tej nazwie :P

Ja mam domeny na DNSach Hekko i tam bez problemu mogę edytować każdy rekord. Zarejestrowane w OVH i to co mam na ich serwerach też mogę dowolnie zmieniać. Najlepiej przetransferuj domenę do OVH jeśli tylko możesz - cena też inna niż na nazwie ;)
komentarz 11 września przez GoRo3 Obywatel (1,030 p.)
Dzięki za szybką odpowiedź.

W nazwie masz z góry narzucony rekord SOA, z ich danymi. Gdzieś wyczytałem że jak jest SOA to nie można w CNAME stosować adresów pierwszego rzędu. A ponieważ nazwa.pl nie pozwala na edycję rekorku SOA to nie możesz przekierować takiej domeny. Jedyne co to można dodać rekordy CNAME oraz A ale rekord A jest na adres IP a przy zmiennym mija się to z celem.

Tak czy siak, wysłałem maila o numer autentykacji do przesiadki na OVH.

Dzięki za pomoc!
komentarz 11 września przez Arkadiusz Waluk Mędrzec (182,990 p.)
Mam nadzieję, że OVH spełni Twoje oczekiwania i będziesz zadowolony ;) Czy na pewno akurat CNAME u nich wejdzie jako główny nie sprawdzałem, więc możesz dopytać przed transferem w supporcie. Swobodny dostęp do rekordów DNS na pewno jest.

Nie ma problemu
komentarz 11 września przez Arkadiusz Waluk Mędrzec (182,990 p.)
A tak jeszcze swoją drogą: zerkam sobie i widzę, że zdefiniowanie rekordu CNAME jako głównego nakłada spore ograniczenia i nie jest zbytnio polecane, np.: https://joshstrange.com/why-its-a-bad-idea-to-put-a-cname-record-on-your-root-domain/

Tym bardziej więc polecam upewnić się przed transferem, że na pewno uda Ci się zrobić wszystko tak jak chcesz, aby nie było na mnie ;D
1
komentarz 11 września przez GoRo3 Obywatel (1,030 p.)
Dzięki :)

Tak słyszałem o problemie z mailami jeśli używa się przekierowania przez rekord CNAME. Na razie mnie wystarczy sam CNAME bo chcę spotawić prosta stronę wizytówkę na wordpresie, bez serwera poczty.

W przyszłości planuje rozprawić się z UPC lub innym dostawcą internetu tak żeby otrzymać stały adres IP wtedy nie będzie problemu z takimi zabawami ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 66 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Pasjonat (16,780 p.)

39,719 zapytań

78,162 odpowiedzi

153,596 komentarzy

18,779 pasjonatów

Przeglądających: 203
Pasjonatów: 9 Gości: 194

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...