• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Symfony 3 oddzielenie logiki od kontrolerów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 10 września 2017 w PHP przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Witam powiedzmy ze mam kontroler i chce oddzielić od niego logikę. Zacząłem to robić ale w pewnym momencie zapaliła mi się lampka ze na pewno tego się tak nie robi. Wyczytałem ze trzeba logikę robić jako serwis ale zauważyłem ze nie mogę się tam odwoływać do doctrine itp. Wiec przekazałem go jako obiekt . Jednak jakbym chciał dodać coś jeszcze to w końcu zrobi mi się 10 argumentów w funkcji. A wiec musi być do tego jakiś zbiorczy kontener. No i teraz nie  wiem czy takie coś w symfony jest czy trzeba takie coś samemu zrobić.

Daje kod mojego kontrolera i logiki jednakże coś mi sie wydaje ze kompletnie źle to robię

Kontroler: http://wklej.org/id/3251528/

Logika: http://wklej.org/id/3251529/?hl=php

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 11 września 2017 przez Szymon Ciompała
 
Najlepsza
Przez konstruktor wstrzykujessz argumenty i na nich serwis operuje. Jest to w pewnym stopniu wydzielenie logiki z kontrolerów, ale aby mówić o prawdziwym rozdzieleniu tego to raczej wchodzi w grę DDD, co nie jest łatwe.
komentarz 10 września 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
A flash messages i redirectToRoute maja być w kontrolerze czy w serwisie ?
komentarz 11 września 2017 przez wojtekson16 Bywalec (2,640 p.)
Kontroler jest warstwa UI czyli wg. mnie coś takiego jak flash messages i redirectToRoute powinny być jak najbardziej w kontrolerze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w C i C++ przez Informatyk_44 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 613 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Eryk.D Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w JavaScript przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...