• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przetłumaczyć aplikacje w react

Ultraszybki serwer VPS NVMe START
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 10 września w JavaScript, jQuery, AJAX przez maly93 Użytkownik (500 p.)
W angular 2 do tłumaczenia aplikacji używałem ng2-translate. Czy istnieje coś podobnego w react?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 września przez ShiroUmizake Nałogowiec (31,130 p.)
wybrane 28 września przez maly93

Najlepsza
Takie cuś znalazłem:

https://github.com/martinandert/react-translate-component

Ale jeżeli używasz implementacji Flux-a, to zmiana języka jest zmianą stanu w całej aplikacji. Wystarczy, ustawić odpowiednie action, a potem do reducera by podmienił wartości i voila. Oczywiście to zależy, jak wielka jest twoja aplikacja i czy zastosowałeś routing.

Oczywiście musisz mieć connect i mapStateToProps no i dispatchera ale jeżeli chcesz się w bawić Reactcie . To te słowa(metody) nie powinny być czy obce.
komentarz 15 września przez maly93 Użytkownik (500 p.)
W sumie masz racje. Robię sobie reducera z językami. Jeśli nie ma danego pobranego to pobiera jak ma to czyta z niego. Bo chce mieć tłumaczenia w lang.json np eng.json. Bardzo podoba mi się takie podejście.

Mam tez takie pytanko malutkie a nie będę zakładał nowego tematu. Pobieranie czegoś powinno być w reducer czy w action?
komentarz 16 września przez ShiroUmizake Nałogowiec (31,130 p.)
reducer, action przekazujesz typ akcji , reducer ją zczytuje i wykonuje  . Oczywiście , jeżeli używasz thunk,saga,rxJS, bądż promise oczywiście jeżeli używasz dodatki do reduxa. To musisz oczywiście połączyć z reducerem (combine). Ale to sobie już w dokumentacji przeczytasz.
0 głosów
odpowiedź 13 września przez kap Mądrala (7,320 p.)
U mnie na projekcie używamy: https://github.com/yahoo/react-intl

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia w JavaScript, jQuery, AJAX przez Frozenfroggie Użytkownik (860 p.)

41,531 zapytań

80,570 odpowiedzi

159,459 komentarzy

19,821 pasjonatów

Przeglądających: 313
Pasjonatów: 34 Gości: 279

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...