• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój naukowy - automatyk/informatyk

Object Storage Arubacloud
+1 głos
333 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez StillLearning Nowicjusz (200 p.)
Cześć, dzień dobry, hej.

Szybko i krótko - obecnie jestem studenten Automatyki i Robotyki na jedynej z lokalnych uczelni. Zacznę niedługo trzeci rok studiów i w związku z tym muszę zastanowić się nad nie tylko tematem pracy inżynierskiej, ale też nad dalszym rozwojem.
Ogólnie rzecz biorąc, lubię programować i nawet mi to wychodzi. Nie poszedłem jednak na informatykę, względu na jego popularność. Stwierdziłe, że nie ma sensu się pchać tam gdzie wszyscy, bo dla wszystkich nie starczy miejsca. Poszedłem więc na AiR, jednak od początku odstaję z elektroniką i elektryką, przez co ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tylko ukończeniem studiów, bez większego angażowania się w sferę mechaniczną i skupieniem się na samym programowaniu, robiąc magista z informatyki i celując w czysto cyfrowy wymiar kodzenia (ma to o tyle sens, że gdybym chciał zrobić magisterkę, to jedyną drogą rozwoju na tej uczelni jest właśnie informatyka z odopowiednią specjalizacją, a widzę sporo firm wymagających ukończonych studiów na kierunku informatyka).
Z drugiej strony, skoro już jestem na AiR i będę miał, hmm, predyspozycje do pracy w automatyce, to może jednak lepiej spiąć poślady i zacząć siedzieć w tym dużo bardziej mechanicznym środowisku, ewentualnie szukając później pracy "nie-aż-tak-bardzo-informatycznej".

Co według was jest lepsze?

Zadaję to pytanie teraz, bo niedługo będę wybierał temat pracy inżynierskiej i zastanawiam się, nad wybraniem "bardzo informatycznego" tematu, coby dopomóc samorozwojowi, z drugiej strony nie jestem pewien, czy moje obecne kompetencje informatyczne pozwolą na zrealizowanie takiego tematu, nawet mając półtora roku.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 3,026 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 762 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 5,114 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...