• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka do E14 PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,446 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Egzaminy zawodowe przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
Witam, w tym roku piszę E14, i szukam materiałów, które mi pomogą sie nauczyć głównie PHP bo niestety mam z nim spory problem. PHP polaczony z MySQL

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jakikolwiek kurs .. jak się nic nie zmieniło to E14 jest na tak niskim poziomie, że aż dziw bierze, że to jest egzamin ..
komentarz 9 września 2017 przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
wiem akurat, ale php to moja pieta achillesa niestety
komentarz 9 września 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Ale tak jak mówi kolega poziom php na tym egzaminie jest tak niski, że byłbyś w stanie napisać skrypt ucząc się php pół godziny bez wcześniejszej jakiejkolwiek styczności z jakimkolwiek językiem programowania. Nawet totalny idiota byłby w stanie napisać te skrypty bo podali po prostu polecenia, z opisem działania.
+3 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja ze swojej strony mogę polecić kurs tworzony przez naszego administratora Arka wink

komentarz 9 września 2017 przez Xylizzzz Początkujący (290 p.)
dzięki za linka :) Mi też się przyda, kupiłem książkę do nauki php, lecz widzę żebardziej podchodzi mi ten kursik, takie pytanko. Czy do napisania prostego bloga od A do Z, jestem w stanie siętego nauczyć z tego kursu?
komentarz 9 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ciężko mi to powiedzieć, bo kurs ciągle się rozwija i wiele rzeczy nie zostało omówionych. Na pewno jeśli nie poprzestaniesz na wiedzy z kursu i będziesz samodzielnie poszukiwał odpowiedzi na różne pytania, to jest to możliwe wink

komentarz 9 września 2017 przez Xylizzzz Początkujący (290 p.)
ale podstawy typu, dodawanie danych do tabel mysql i wyswietlanie tego w divie znajdę?
komentarz 9 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Jak się nie mylę to łączenia z bazą jeszcze nie ma, ale powinno się kiedyś pojawić. Ale póki co zawsze można doczytać o tym samodzielnie. wink

komentarz 9 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
no to obsługę bazy masz na necie? PDO i potem podstawy sqla i tyle.. czas nauki ni więcej jak 2h.
komentarz 10 września 2017 przez Xylizzzz Początkujący (290 p.)
wiem że to jestem w stanie znaleźć bez problemu na internecie, ale mi konkretnie zależy żeby to było w kursie, wszystko po kolei, a nie że zaczynam naukę a tu rzeczy które nie były omówione i szukaj po necie
komentarz 10 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No to powodzenia :P
0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Na egzaminie nie musisz umieć wiele z PHP. Zazwyczaj metody GET i POST, przechwytywanie danych z formularza i do tego obsługa bazy danych. Na ostatnim E14 były podane wszystkie funkcje do połączenia z bazą. Tak właściwie, to po za pętlą, wszystko było podane i wystarczyło przepisać.

Całe zadanie z PHP na egzaminie, to stworzyć tabele w PHPMyAdmin, zaimportować dane z pliku i wyświetlić na stronie. Dokładnie tak to wyglądało na moim egzaminie.
0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Do teorii polecam przeglądać notatki z lekcji, podręcznik z Helionu do E14 i pytanka z lat poprzednich.
Do praktyki podstawy PHP (składnia, formularze, połączenie z bazą) z pierwszego lepszego kursu. W podręczniku E14 cz.3 masz też opisane wszystko w miarę, więc jak posiadasz książkę to możesz spróbować się uczyć z tego. Nie samą teorią żyje człowiek i jak nawet nie interesuje Cię jakoś głębiej programowanie to w kontekście przygotowań do egzaminu proponuję przerobienie WSZYSTKICH arkuszy praktycznych E14 jakie znajdziesz.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 506 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,060 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,833 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...