• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak podzielić naukę na egzaminy zawodowe TI z nauką na maturę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Egzaminy zawodowe przez niezalogowany
Witam!

Idę do technikum informatycznego, i mam zamiar zdać egzaminy zawodowe, jak i maturę.

Czy ktoś z Was jest absolwentem Technikum informatycznego i zdał maturę jak i egzaminy zawodowe?

Mógłby ktoś dać jakąś cenną poradę? Jak się uczył, rozłożył sobie naukę?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 września 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Zdałem wszystko. Jak pogodzić naukę ? Normalnie, po to masz 4 lata, a nie 3 lata jak liceum, żeby na wszystko mieć szansę. Szczerze mówiąc, do matury zacząłem się uczyć dopiero w 4 klasie. Jest to odpowiedni czas, ale bardzo intensywny. Przez 3 lata po prostu się uczyłem, aby spr zaliczyć na 3/4, zbierałem podstawę, aby łatwiej ruszyć w 4kl.

Egzaminy zawodowe to nic trudnego. Uczysz się z lekcji na lekcje, wiesz, że nic nie potrafisz, a koniec końców zdajesz na 100% :)
komentarz 9 września 2017 przez niezalogowany
Czy po technikum można osiągnąć sukces życiowy :)?
1
komentarz 9 września 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Powiem tak. Technikum jest według mnie na pewno lepszą opcją od liceum, jeśli wiesz co chcesz robić w życiu. A to czy osiągniesz sukces zawodowy zależy od Cb. Technikum Ci to na pewno ułatwi, jeśli informatyka Ci się nie znudzi :)
komentarz 9 września 2017 przez niezalogowany
Chcę programować, i studiować po tech
komentarz 9 września 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)

wiesz, że nic nie potrafisz, a koniec końców zdajesz na 100% :)

tak jest :D haha

komentarz 9 września 2017 przez niezalogowany
To znaczy, podczas egzaminów zawodowych nic nie wiem? To co ze zdam, jak nic do pracy nie umiem
komentarz 9 września 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Dokładnie. Te egzaminy zawodowe są tak proste, że zrobienie kilku testó na egzamin-informatyk wystarczy na teorie a do praktyki kilka zajęć w szkole i 100% ;d
komentarz 9 września 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
+ informacje z neta co bylo lub od kolegow.
komentarz 9 września 2017 przez niezalogowany
A studia są po tech? Szanse? Praca dorywcza?
0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Czy po technikum można osiągnąć sukces życiowy :)?

Tak samo jak po liceum albo nie kończąc żadnej szkoły.

Mógłby ktoś dać jakąś cenną poradę? Jak się uczył, rozłożył sobie naukę?

Kwestia tego, jakich wyników oczekujesz.

Co do egzaminów zawodowych to tam słuchając na lekcji i w miarę będąc przygotowanym na 3 da się bez problemów zdać. Chcesz lepsze wyniki - siedzisz w książkach, rozwiązujesz egzaminy z lat poprzednich itd.

Gorzej wygląda kwestia matury. Jak Ci zależy na przygotowaniu się solidnie żeby załapać się na topowe uczelnie to nauki jest sporo i w klasie maturalnej nie liczyłbym na choć jeden wolny weekend ;]
Jak chcesz tylko zdać to tak samo jak z zawodowymi. Rób coś na tych lekcjach chociaż na 3. Niby 2 to jakieś 50%, ale nie liczyłbym się tak ślizgać, bo granica jest cienka.

–1 głos
odpowiedź 9 września 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Moja rada, to nie ucz się na siłę. Do matury przygotowywałem się 1 dzień i uważam, że mogłem ten dzień lepiej wykorzystać na inne zajęcia. Jak chcesz zdać, to poprostu wyciągnij jak najwięcej z lekcji, to wystarczy. Ucz się tego co cię interesuje i co może ci się przydać. Ja właśnie tak zrobiłem i nie żałuję.
komentarz 9 września 2017 przez niezalogowany
Czyli radzisz mi głównie słuchać na lekcji tak?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,257 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Egzaminy zawodowe przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 17,167 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,179 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Danrox Bywalec (2,370 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...