• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z podłączeniem modemu kablowego z routerem wifi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
910 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez pacio67 Nowicjusz (120 p.)
Witam mam problem z podłączeniem modemu kablowego z routerem wifi. Problem polega na tym że nie wiem w jaki sposób ale prawdopodobnie router został zresetowany do ustawień fabrycznych i nie mam dostępu do internetu, wifi działa normalnie tylko że nazwa sieci została zmieniona na nazwę routera a hasło które było całkowicie zniknęło więc raczej ktoś z domowników przez przypadek mógł to zresetować. Modem jaki posiadam to thomson tcm420 a router to belkin f5d9230-4. Miedzy nimi pośredniczyl jeszcze komputer stacjonarny, który od lat nie był uruchamiany i nawet nie wiem czy jeszcze działa. Teraz czy ktoś jest mi w stanie krok po kroku powiedzieć co mam zrobić i czy da się wyeliminować stacjonarke z całej tej sieci. Szukałem wielu poradników ale nic mi nie pomagało. Z góry dziękuję za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć.

wifi działa normalnie tylko że nazwa sieci została zmieniona na nazwę routera a hasło które było całkowicie zniknęło.

Wnioskuję że dostęp do internetu po WiFi jest tylko trzeba go zabezpieczyć "belkina" hasłem.

Podłącz się kablem do "belkina" w przeglądarce komputera wpisz adres IP routera.Ten adres znajdziesz oraz hasło i login (a przynajmniej powinien być) na naklejce od spodu routera lub w dokumentacji do routera albo w internecie.

Jeśli już zalogujesz się do routera znajdź zakładkę WiFi i tam ustaw hasło lub skorzystaj z opcji konfiguracja(wizard).

czy da się wyeliminować stacjonarke z całej tej sieci.

Stacjonarka jest zbędna,da się,tylko co znaczy pośredniczy,w czym? , może być potrzebny MAC addres karty sieciowej tej stacjonarki do sklonowania w routerze.Możesz zainteresować  tym usługodawcę internetu.Po prostu,brak informacji w tym zakresie.

Tyle na początek :)

komentarz 11 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Tak.

Istnieje wątpliwość.

Miedzy nimi pośredniczyl jeszcze komputer stacjonarny, który od lat nie był uruchamiany i nawet nie wiem czy jeszcze działa.

Nie wiemy który adres był sklonowany w routerze.

Uważam że najlepiej jest zaktualizować te informacje(MAC) u usługodawcy internetu.A później rozwiązać ewentualny problem w konfiguracji sprzętu.

komentarz 12 września 2017 przez pacio67 Nowicjusz (120 p.)

Poszedłem do dostawcy, powiedzieli mi, że nie widzą żeby modem był podłączony sam nie wiem o co już chodzi :D.

Na modemie świecą się wszystkie kontrolki czyli internet do tego miejsca dochodzi, jeśli mogę tak to nazwać.

Na Routerze już tak nie jest nie świeci się kontrolka oznaczająca dostęp do internetu, tak to odbieram (narysowany globus) czyli do samego routeru już internet nie dociera tak sądzę. Wstawiam zdjęcia dla potwierdzenia

komentarz 13 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Ciekawy ten dostawca "nie widzi" modemu w własnej sieci ;)Czy zainteresowałeś kogoś wizytą u siebie?Po prostu,technik do modemu.

Spróbujmy od początku.

Ktoś z domowników zamówił usługę.

Pan technik podłączył modem (możliwe że "belkina" jeszcze nie było)

Do modemu podłączył komputer stacjonarny(jego kartę z MACadresem)

Wszystko śmigało.

Po czasie w domu pojawił się router "belkin".Powstała konfiguracja

modem->router->"stacjonarka"

sklonowany został adres karty sieciowej z "stacjonarnego",ktoś z użytkowników skonfigurował tylko hasło do WiFi i wszystko śmigało ;)

Ze względu na obecność urządzeń do łączności bezprzewodowej,zapomniano o starym wysłużonym kompie.

Aż do dnia w którym odłączono go od sieci i przypadkowo zresetowano "belkina"

Trochę przydługie ale tok myślenia myślę poprawny :)

Wnioski.

Podłącz i uruchom stacjonarkę do "belkina" i zaloguj się do niego.W opcjach poszukaj clone MAC Address i sklonuj adres karty sieciowej i ew.zapisz gdzieś na kartce.

Przeładuj router i modem.

Powinno śmigać.

Jeśli tak zaloguj się ponownie i ustaw hasło na WiFi w routerze.

Oczywiście zakładam że urządzenia są sprawne i nie ma przerwy na łączach do modemu.Warto sprawdzić ten koncentryk,czasem "gorący" przewód lubi się złamać.Odkręć wtyczkę przy modemie i sprawdź to połączenie.Warto też profilaktycznie "przejść trasę" po kablu w mieszkaniu(jakis mały remoncik mieszkania mógł uszkodzić ten kabel.

Chyba wystarczy już tego "głośnego myślenia"

Pozdrawiam :)
komentarz 13 września 2017 przez pacio67 Nowicjusz (120 p.)
Dzisiaj jak rozmawialem z infolinią powiedzieli mi że jest niby strasznie słaby sygnał i nie mogą odczytać mac adresu po którym udostępniany jest Internet. Pani z obsługi kazała mi sprawdzić kable, tylko cholera w inny sposób jak podłączyć do miernika kabli rj-45 nie da się sprawdzić tak mi się wydaje. Nie wiem czy nie pomyliłem nazwy. Jeśli chodzi o historię mojego łącza internetowego masz rację xd. Spróbuje odpalić stacjonarke ale nie wiem czy po tylu latach uda mi się to zrobić.
komentarz 13 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Wydaje mi się że warto spróbować.Na tą chwilę,ważny jest tylko ten MAC.

Opcja druga.

Podać usługodawcy internetu "nowy mac" ten z "Belkina" i wtedy kłopot ze stacjonarnym znika :)

Jeśli w swoich dociekaniach mam rację i połączenie z netem się pojawi.Ten stacjonarny komp odłącz,odstaw.Tylko nie zapomnij o tym "mac" na przyszłośc :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 398 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Hellgrush Nowicjusz (230 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 369 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez TaernMo Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Sieci komputerowe, internet przez String Gaduła (4,520 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...