• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rok przerwy czy wybór mniej prestiżowej uczelni ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
885 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w Offtop przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Witam

Chcę poczytać opinię, zaciągnąć jakieś rady. Moja sytuacja wygląda tak, że nie dostałem się na Uniwersytet jak i Politechnikę Wrocławską, kierunki informatyczne. Mam jeszcze szansę pójść na informatykę na Uniwersytet Zielonogórski. I tu zaczynam się zastanawiać czy na prawdę inżynier z politechniki czy uniwersytetu wrocławskiego jest tyle cenniejszy lub czy te uczelnią aż tak lepiej mnie nauczą, żeby rezygnować z uniwersytetu Zielonogórskiego i zrobić sobie rok przerwy ? Nie mam pojęcia jak pracodawcy na to patrzą. Zależy mi przede wszystkim na wyciągnięciu jak najwięcej wiedzy z uczelni i zdobyciu jak najlepszej pracy.
komentarz 8 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Idz na zoczne, po pierwszym semestrze sie przeniesiesz, przewaznie odpada z 1/4 zaczynajacych, wiec nie rob przerwy szkoda czasu
komentarz 8 września 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Z tego co czytałem dziekanat często się nie zgadza na przenosiny. Dość duże ryzyko, a pieniędzy też sporo.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
wybrane 9 września 2017 przez Ditrix
 
Najlepsza

czy te uczelnią aż tak lepiej mnie nauczą  

Studia to nie gimnazjum czy liceum. 

Nie mam pojęcia jak pracodawcy na to patrzą.

Większości to nie interesuje. Jak wymagane jest wykształcenie wyższe w ogłoszeniu o pracę, a Ty je masz to okej. Napisałem "większości", bo są oczywiście wyjątki i zdarzają się firmy, które faworyzują absolwentów topowych uczelni.

Zależy mi przede wszystkim na wyciągnięciu jak najwięcej wiedzy z uczelni i zdobyciu jak najlepszej pracy.

Jedno z drugim się gryzie i to dość mocno. To co zdobędziesz na uczelni do "najlepszej" (nie wiem jak to interpretować)  pracy nie wystarczy, o ile wystarczy do jakiejkolwiek. Jak chcesz się rozwijać jako programista to masz uczyć się sam i klepać kod, dokumentując swoją wiedzę poprzez wykonywane projekty (i to już jest coś, co pomoże Ci z pracą).

komentarz 9 września 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Czytając Twój komentarz wysuwa wniosek, że lepiej iść na uczelnię, w której nie będę musiał zakuwać nocami na egzaminy, a na uczelnię, w której bedę miał czas ma samodzielną naukę, klepanie kodu. Dzięki, pomogłeś :)
komentarz 9 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Według mnie to najlepsza opcja - nie dość, że masz papier to jeszcze pewne skille i projekty. Oczywiście jak ktoś jest ambitny i zorganizowany to i będąc na topowej uczelni jakoś będzie potrafił pogodzić naukę i kodowanie.
+1 głos
odpowiedź 8 września 2017 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Nie znam się na tych uczelniach, ale najlepiej by było gdybyś pogodził studia na tym zielonogórskim z nauką do poprawy matury. Z resztą może Ci się spodoba tam tak, że nawet nie będziesz jej poprawiał bo tak stwierdzisz w styczniu, albo poprawisz a i tak się nie przepiszesz. Ale po prostu daj sobie jak najwięcej możliwości.
komentarz 8 września 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Wiesz co, tu raczej chodzi o to, jak pracodawcy patrzą na inżyniera z politechniki wrocławskiej, która zajmuje około 5 miejsca w rankingu uczelni, a jak na inżyniera z uniwersytetu zielonogórskiego, który zajmuje około 60 miejsca w rankingu. Czy po prostu opłaca się robić rok przerwy, aby pójść do Wrocławia. A tak jak powiedziałeś, no to aż tak szaleć nie mogę, bo finanse nie pozwalają ^^
komentarz 9 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
No to powiem Ci, że pracodawcy mają w jednym dobrym miejscu inżyniera/magistra/doktora z PWru, któremu nie mają za co płacić, bo nic nie potrafi. Na dzień dzisiejszy na rynku pracy IT nikt nie licytuje się uczelniami. W grę wchodzą przede wszystkim umiejętności,
komentarz 9 września 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Więc samodzielna nauka strikto pod to co się chce robić, ważniejsza od klepania gotowych regułek na egzaminy tak ? :)

W sumie teraz jak ktoś chce sie czegoś nauczyć siada na internet i szuka gotowych materiałów. W studiach chodzi o papier, ale jeśli mówisz, że to nie ma znaczenia, także spróbuje na Zielonogórski :)

Dzięki!
komentarz 9 września 2017 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

To nie jest tak, jak ten człowiek napisał.

Ucząc sie samodzielnie zawsze przeceniasz nieco swoje możliwości, bo umysł człowieka tak działa. Na studiach jest choćby podprogowa ale zawsze rywalizacja, każdy mobilizuje każdego. Będziesz mógł porównać swoją wiedzę, konsultować się. Poza tym ilekroć będziesz mógł coś komuś wytłumaczyć, to sam w ten sposób utrwalasz swoją wiedzę. Natomiast ktoś inny wytłumaczy coś innego Tobie itd. 

Jeśli chcesz się uczyć informatyki typowo pod jakąś pracę biurowąw korpo to polecam Politechnikę, natomiast jeśli interesujesz się informatyką teoretyczną, pograniczem informatyki i matematyki, chciałbyś wiedzieć bardziej "jak" niż "co" to polecam Uniwersytet (nie napisze czy Wr czy ZG, po prostu Uniwersytet).

Z materiałami w internecie jest taki problem, że materiałów do podstaw każdego języka/technologii jest milion ( a więc trudno wybrać coś sensownego z takiej ilości), a materiałów do czegoś więcej niż podstawy jest mało i często tylko po angielsku. 

Odpad powinien być, więc zawsze po 1. roku na ZG możesz spróbować się przepisać na Wr, nawet jeśli nie będziesz poprawiał matury.

komentarz 9 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

materiałów do czegoś więcej niż podstawy jest mało

Wolne żarty.

... i często tylko po angielsku. 

W czym to przeszkadza?  

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,382 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bmorliny Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...