• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zdobyć dyplom

Object Storage Arubacloud
0 głosów
458 wizyt
pytanie zadane 7 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KG Nowicjusz (140 p.)
Witam,

zastanawia mnie czy są jakieś sposoby zdobywania dyplomów, uprawnień itp. poza tradycyjnym tokiem nauczania.

Jestem teraz w liceum ogólnokształcącym, ponieważ żadne technikum w mojej okolicy nie zbyt dobrej opinii, a i wyniki pokazywały, że raczej nie warto się tam wybierać. Mimo to chciałbym zdobyć jakąś wiedzę i jej potwierdzenie w postaci dyplomu lub jakiegoś certyfikatu. Wiadomo, to tylko papierek, ale dla mnie jest to jednak jakiś wyznacznik posiadanej wiedzy i kwalifikacji, a jednak na studiach trzeba spędzić bardzo dużo czasu, aby zdobyć jakikolwiek tytuł.

Zastanawia mnie po prostu czy istnieją jakieś przyspieszone kursy, nastychmiastowe testy lub coś podobnego co zapewniałoby zdobycie ważnego papierka?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 8 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Pytanie tylko po co się w takie dziwne rzeczy bawić. Jak chcesz dokumentować swoją wiedze to twórz własne projekty. To będzie działanie, które przyniesie Ci najwięcej korzyści (będzie niezbędne w czasie rekrutacji do pracy, jeśli mowa o programowaniu szczególnie).

przyspieszone kursy, nastychmiastowe testy lub coś podobnego co zapewniałoby zdobycie ważnego papierka?

Jak coś jest z reguły szybkie albo przyśpieszone to powinno zacząć raczej zastanawiać, bo często nie będzie warte najmniejszej uwagi ;)

a jednak na studiach trzeba spędzić bardzo dużo czasu, aby zdobyć jakikolwiek tytuł

Kwestia przydatności takiego tytułu też jest bardzo dyskusyjna w obecnych czasach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 788 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,431 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 639 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2020 w Python przez Igorek Mądrala (6,290 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...