• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w wieku 16 lat? | Programista C++/HTML/CSS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,791 wizyt
pytanie zadane 7 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
zmienione kategorie 7 września 2017 przez WireNess

Witam

Dostałem się do pewnej szkoły w Rzeszowie (LINK) jestem co prawda dopiero 4 dni od rozpoczęcia nauki, ale już teraz chciałbym zacząć pracować w jakiś firmach (np. jako stażysta), a przy okazji przy tym zarobić. Pytanie brzmi. Czy znacie jakieś firmy, lub placówki zajmujące się C++/HTML/CSS (JavaScript, mySQL oraz PHP zaczynam się uczyć) które byłyby w stanie zatrudnić 16 letnią osobę? Wiem, że będzie bardzo ciężko - mam tego świadomość, więc proszę o to aby nie krytykować tego pytania.

Pozdrawiam

6 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez madpl1239 Użytkownik (600 p.)
Jezcze się napracujesz - na razie nie marnuj czasu tylko do nauki:))))

Pozdrawiam
komentarz 9 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Masz go na gitchubie?
1
komentarz 10 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Panowie, spokojnie. ;)
komentarz 10 września 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Ja jestem spokojny. A co do kodu, to nie mam na razie konta na githubie. Kodów zleceń dla studentów nie mogę udostępniać, ponieważ jak by ich wykładowcy zobaczyli te kody, to Ci studenci mogliby wylecieć ze studiów. Ale mogę pokazać kody innych swoich projektów: https://odjechani.com.pl/Thread-Program-do-znajdowania-hashtagow-na-stronach-internetowych

https://odjechani.com.pl/Thread-Moje-niewielkie-kody

https://4programmers.net/Forum/Off-Topic/Oceny_i_recenzje/274812-moj_pierwszy_nieco_wiekszy_program_edukacyjny?p=1275005#id1275005

https://4programmers.net/Forum/Off-Topic/Oceny_i_recenzje/274217-wyciaganie_lancuchow_znakowych_z_pliku?p=1314883#id1314883

https://odjechani.com.pl/Thread-Czy-ta-klasa-moze-byc-przydatna

Oczywiście te programy w większości nie są rewelacyjnie napisane, ale zapamiętałem wszelkie uwagi, teraz pracuję nad bardziej złożonym projektem, gdzie staram się już robić wszystko zgodnie z dobrymi praktykami programistycznymi.
komentarz 10 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
nie jest tak zle jak myslalem; zaloz gitachuba teraz to raczej podstawa
komentarz 10 września 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Znam wartość własnego konta na Githubie, ale chciałem go je założyć dopiero, gdy będę miał już choć jeden na prawdę duży, przydatny i dopracowany projekt. Konto na Githubie chciałem traktować jako wizytówkę dla przyszłego pracodawcy. Ale tak jak pisałem, teraz pracuję nad pewnym dużym projektem w C++ z użyciem Qt i jak już będzie w pełni zrobiony i poprawiony, wtedy właśnie na githuba trafi.
+6 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
W teorii w wieku 16 lat możesz otrzymać zatrudnienie jako pracownik młodociany, ale inna sprawa - czy ktoś byłby chętny Ciebie tam zatrudnić. Dochodzi kwestia połączenia tego z nauką. Ja na twoim miejscu póki co bym sobie odpuścił i doskonalił swoje umiejętności i wiedzę :)
komentarz 7 września 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Tak myślałem :) Wiedziałem, że będzie ciężko ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy dla takiego młodzieńca jak ja ;)

Jeśli chodzi o połączenie nauki w szkole oraz nauki programowania to z tym nie ma problemu (jak narazie) więc za to bym mógł się zabrać ;)

PS: Polecasz jakiegoś przydatnego (pod względem znalezienia w przyszłości pracy) frameworka?

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
komentarz 7 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wszystko zależy od tego, co chcesz robić. laugh

komentarz 7 września 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Wiem, że dziwnie wyglądają moje umiejętności (C++,HTML,CSS), ale naprawdę interesuję się wszystkim co tylko wpadnie mi do głowy laugh 

Na początku nauki z programowaniem złapałem się C++-a bo spodobała mi się jego składnia. Nauczyłem się go w stopniu średnio-zaawansowanym i postanowiłem zobczyć jak by to było robić strony. To zajęcie również mi się spodobało, więc teraz mam dość poważny problem wyboru języka laugh

Co prawda, chciałbym robić gry, ale mam pewne problemy z fizyką itp. więc chętnie spróbowałbym jakiegoś frameworka do webmaster-ingu ;) Oczywiścir planuje w naprawdę bliskim czasie rozpocząć naukę JS, MySQL oraz PHP :)

PS: Przepraszam, że tak bardzo się rozpisałem, wiem bowiem, że praca/szkoła i inne zajęcia :)

+2 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Mało prawdopodobne, abyś teraz dostał gdzieś stałą pracę. Zarabiaj jako freelancer i przez internet rób zlecenia. Nikogo nie będzie obchodzić Twój wiek i wykształcenie, tylko to czy zrobisz zlecenie tak jak trzeba. I nie słuchaj gadania typu "zdążysz się jeszcze napracować", bo im wcześniej zaczniesz tym lepiej i szybciej rozwiniesz swoją karierę.
+2 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Z zatrudnieniem pracownika młodocianego wiąże się szereg paragrafów i wątpię, żeby jakaś firma programistyczna interesowała się tym.
+1 głos
odpowiedź 7 września 2017 przez liledusty Obywatel (1,430 p.)
Myślę że w tym wieku jeśli chodzi o zarobek to najlepsze są zlecenia. Jest dużo stron ze zleceniami, ale fakt nie będzie łatwo na początku czegoś znaleźć, lecz na pewno jest większa szansa niż w zatrudnieniu w jakiejś firmie. Potrafię się postawić w twojej sytuacji bo sam mam 15 lat i też koduję. Pozdrawiam.
1
komentarz 7 września 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Myślałem nad zleceniami, ale to raczej dopiero po nauczeniu się MySQL oraz PHP w stopniu średnim lub średnio-zaawansowanym, ponieważ chiałbym robić pełne strony, aniżeli tylko zarys tego co skończy inny programista laugh

A co myślisz ze zleceniami z C++? Ja szczerze mówiąc mało wiem na ten temat, ale wydaje mi się, że sama znajomość C++ nie wystarczy.

Pozdrawiam i życzę motywacji w dalszym kodowaniu (wiem jak bardzo w tym wieku się przydaje :))

komentarz 7 września 2017 przez liledusty Obywatel (1,430 p.)
Szczerze ze zleceniami do C++ nie mam pojęcia, bo pisze w C# aktualnie, a jak zaczynałem z C++ to aż tak się tym nie interesowałem. Czy wystarczy sam c++? Musisz się zorientować jakie frameworki się najczęściej używa itp. to na pewno ci pomoże. Mysql'a się ucz, prędzej czy później i tak na niego trafisz.
komentarz 7 września 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Mi sam C++ wystarczył, aby robić jakieś drobne zlecenia dla studentów takie jak projekty zaliczeniowe. A co do frameworka do tego języka, to polecam Qt wraz z QtCreatorem. To darmowe, wieloplatformowe i darmowe narzędzie do tego języka.
+1 głos
odpowiedź 8 września 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Może to Ci podpowie, jak zarobić nie mając 18 lat.

https://nastoletni.pl/zarabianie-na-zleceniach/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 572 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 598 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...