• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podłączanie do domeny [Windows Server 2008 R2]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,419 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

Cześć zainstalowałem AD w Windows Server 2008 R2 i skonfigurowałem karty sieciowe oba komputery się widzą (sprawdzałem ping'iem) ale w widows 7 przy podłączaniu do domeny wyskakuje błąd wie ktoś jak to naprawić

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
wybrane 9 czerwca 2015
 
Najlepsza
Na 90% masz źle ustawiony DNS. Na karcie sieciowej klienta adres DNS wskazuje serwer kontrolera domeny, bądź serwera lustra który przechowuje rekordy? Bo komputery pingują się po IP. Sprawdź czy zapingujesz z klienta serwer za pomocą nazwy z DNS, która powinna wskazywać serwer kontrolera domeny. Jeśli nie to już masz rozwiązanie problemu - na karcie sieciowej klienta ustaw odpowiedni adres serwera dns.
komentarz 9 czerwca 2015 przez niezalogowany
Wielkie dzięki teraz już działa
komentarz 15 stycznia 2018 przez JanuszTypowo Nowicjusz (140 p.)

@Buby, Witam, mam podobny problem i byłbym wdzięczny gdyby ktoś wyjaśnił co autor powyżej miał na myśli pisząc "ustaw odpowiedni adres servera dns". Próbowałem ustawić ale dalej wyskakuje ten sam błąd.

komentarz 18 stycznia 2018 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

Oryginalny problem polegał na tym, że klient, który chciał podłączyć się do domeny miał niepoprawnie skonfigurowany adres serwera dns na karcie sieciowej - można było to zauważyć choćby po tym, że komunikacja po IP działała, natomiast po nazwach już nie (DNS pozwala zamienić nazwy znane użytkownikowi na adresy IP zrozumiałe przy komunikacji sieciowej). Stąd, gdy wpisywał nazwę domeny, nie była możliwa jej zamiana na adres IP i w rezultacie nie wiedział pod jakim adresem znajduje się kontroler domeny, do której chciał się podłączyć.

 

Rozwiązaniem problemu było ustawienie na karcie sieciowej klienta adresu serwera DNS, który potrafił przetłumaczyć nazwę domeny na odpowiedni adres IP.

Pozdrawiam - Patryk wink

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Danio22 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 921 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...