• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wybraniu laptopa max 2500 zl

Object Storage Arubacloud
0 głosów
601 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)
Witam poszukuje laptopa poleasingowe w kryteriach od 1800 zl do 2500 zl.

Znalazłem dużo ciekawych propozycji ale chciałbym usłyszeć opinie na temat modeli które posiadacie w tych kryteriach.Laptop bedzie  potrzebny do technikum głównie programowanie c#,c++ przeglądanie internetu i przydałby sie ultramobilny z dobrą baterią.

Rozwazam modele:

http://amso.pl/product-pol-44473-PRZECENIONY-Lenovo-X1-Carbon-Intel-i5-4300U-8GB-180GB-SSD-2560x1440-Klasa-A-Windows-10-Professional-L13.html

http://amso.pl/product-pol-44140-PRZECENIONY-Lenovo-X1-Carbon-Intel-i5-4200U-8GB-240GB-SSD-1600x900-Klasa-A-Windows-10-Home-L13s.html

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez Div Cichy Nowicjusz (140 p.)
edycja 7 września 2017 przez Div Cichy
Ja mam lenovo ideapad 310-15isk. Programuję w C++i Html. Do programowania przeglądania a nawet grania nadaje się bardzo świetnie. System operacyjny Win 10, RAM 4 GB, dysk HDD 500 GB, procesor Intel CORE i3, przekątna ekranu 15,5''. Bateria kiedy mam włączone wi-fi, przeglądam internet, słucham muzyki trzyma ok. 3 godzin.
0 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez Michał Kozłowski Obywatel (1,440 p.)

Polecam rozejrzeć się za laptopem "Biznes Class" np. marki DELL, HP. - (Lenovo w mojej ocenie jest bardzo "delikatne)
Czyli laptop z mocnymi zawiasami - konstrukcją.
W Twoim przypadku laptop powinien być nastawiony na "przyjemną klawiaturę" to co w mojej ocenie działa na plus w Twoim przypadku:

  1. matowa matryca (przyjemna praca w słoneczne dni)
  2. pełna klawiatura numeryczna (taki kalkulator w klawiaturze) - z tego można zrezygnować - jeżeli mobilność jest priorytetem. 
  3. podświetlenie klawiatury (niby bajer ale bardzo przydatny)
  4. możliwość użycia dwóch technologii pamięci stałej - dysk SSD (może miałem pecha ale 2 razy z dnia na dzień padł mi dysk SSD- więc należy na nie uważać)  na system i HDD na dane (becap).
  5. Opcjonalnie możliwość wpięcia w stację dokującą by użyć większego monitora - praca na małym laptopie (z małą matrycą - nie należy do najprzyjemniejszych). Najlepiej od razu kupić stację dokującą.
    Link do laptopów Dell
    https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=dell&order=qd&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-5-0905&price_from=1800&price_to=2500

    do HP:
    https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=HP&price_from=1800&price_to=2500&order=qd&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-5-0905

    Dlaczego nie Lenovo? - odkąd kupiło ThinkPad - widać wyraźną różnicę jakości. Niby ThinkPad ale to nie to samo co kiedyś. 
    A jeżeli miałbym kupować dla siebie - to DELL. (w razie modyfikacji /napraw - bardzo przyjemny w otwieraniu). 
    Pracownik serwisu. 
    Pozdrawiam i życzę udanych zakupów. 


 

komentarz 7 września 2017 przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)
A mam pytanie korzystałeś moze z dell laticude 3570 albo wiesz coś mniej wiencej o stopniu jego serwisowania
0 głosów
odpowiedź 10 września 2017 przez Lenniek Początkujący (400 p.)
Za te pieniądze możesz wyrwać outletowego Della w pełni sprawnego:
https://www.komputronik.pl/product/374189/wyprzedaz-dell-inspiron-3543-0737-480gb-ssd-4gb.html
masz lapa na i7, 8GB RAM, dysk SSD 480GB, do tego dedykowana grafa nvidii, winda w cenie, będzie znacznie wydajniej do ogólnego wykorzystania.
komentarz 10 września 2017 przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)
znalazłem w cenie 2000 zl laptopa od hp i7 6500 u +950M+8GB Ramu+1 TB dysk i w cenie tego laptopa mozna ssd dac zamiast hdd i mam grafike o generacje wyzej i procesor generacje wyzej
komentarz 13 września 2017 przez Michał Kozłowski Obywatel (1,440 p.)
Bizness class - na tym się skup - widzę, że wybierasz laptopy, które mają ładny design :)
Tak czy siak - jeżeli będziesz dbał będzie Ci służył - szukaj magnezowych obudów i mocnych zawiasów.
komentarz 13 września 2017 przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)
Powiem tak desing mi wpada w oko ale skupiam sie bardziej na specyfikacji aby wydac jak najmniej i kupic cos mocnego

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez jaro76 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 611 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maksym Piętak Nowicjusz (210 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...