• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura 2018 z Informatyki ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,998 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez williegary Nowicjusz (150 p.)
Witam, chciałbym w przyszłym roku napisać maturę z informatyki, a później iść na studia w tym kierunku. Z informatyką do tej pory miałem mało wspólnego, na matematyce w miarę sobie radziłem, ale mam tylko podstawę. Obecnie jestem na początku 3 klasy liceum, i jestem ciekaw waszej opinii czy warto byłoby zdawać maturę z informatyki, czy może spróbować przyłożyć się do matematyki rozszerzonej. Na naukę pozostało mi ok. 8 miesięcy, a będę ja zaczynał praktycznie od podstaw w obu przypadkach.
komentarz 6 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
na Twoim miejscu wybral bym jeden przedmiot, osobiscie kierowal bym sie w strone matematyki, z tego powodu, ze jest przewaznie wyzej punkotwana, infomatyke pisal bym, ale dla samego pisania, moze sie uda

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Kwestia w jakie uczelnie celujesz. Jak interesują Cię topowe to musisz zdawać na rozszerzeniu matme + informatyke/fizyke + język (wyjątek m.in. AGH, ale tutaj bym nie ryzykował, bo progi pewno znowu 80%+ będą i możesz nie napisać na tyle matematyki, ale już inf/fiz tak).

na matematyce w miarę sobie radziłem, ale mam tylko podstawę.

Może być ciężko w takim wypadku, a nawet bardzo. Wtedy bym chyba ryzykował i pisał inf/fiz, ale z drugiej strony jak się dostaniesz na dobrą uczelnię bez matematyki rozszerzonej to długo też nie postudiujesz.

komentarz 6 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
wg mnie latwiej napisac matme rozszerzona na bardzo dobry wynik niz fize czy infe
komentarz 6 września 2017 przez williegary Nowicjusz (150 p.)
Chciałem iść na Informatykę stosowaną na Uniwersytet Jagielloński (Zdawałbym infę i matmę podst), albo na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (informatyka + Angielksi Rozszerzony).
komentarz 7 września 2017 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
UJ na wydziale fizyki? Myślę że nawet jeśli dobrze zdasz maturę z informatyki aby się dostać to nieznajomość matmy może być sporym problemem w zaliczeniu pierwszego roku. Moim zdaniem skupił bym się na matmie bo na każdej informatyce w tym kraju z programowaniem teoretycznie zaczyna się od zera. Wiec informatyczne braki są do nadrobienia.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

Zacznij może od określenia uczelni i kierunku studiów.

Dlaczego?

Otóż w Lublinie np. na PL kierunek informatyka jest praktycznie sama matma, fizyka. Programować zaczynają od 3 roku.

Są też różne specjaliści ale u nas na wschodzie wszystko przychodzi z 20-to letnim opóźnieniem. Kadra nie rozwija się, stoi w miejscu, to znaczy cofa się. Nadal uczą Pascala!

 

Jak określisz sobie kierunek to lepiej będzie Ci wybrać przedmioty.

Dla przykładu jest taki kierunek:

  • Inżynieria Biomedyczna, spec. Elektroniczna aparatura i informatyka medyczna - link

lub

  • Informatyka, spec. Informatyka medyczna - link

I powiem że biologia i chemia by się na pewno przydały.

 

Na politechnice rzeszowskiej masz dużo informatyki z mechatroniką czy mikro-kontrolerami.

komentarz 6 września 2017 przez williegary Nowicjusz (150 p.)
Chciałem iść na Informatykę stosowaną na Uniwersytet Jagielloński (Zdawałbym infę i matmę podst), albo na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (informatyka + Angielksi Rozszerzony).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,422 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,015 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 299 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...