• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konta w banku, banki

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
537 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2015 w Offtop przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Postanowiłem założyć dyskusję dotyczącą kont w banku oraz banków. Kieruję to oczywiście do pełnoletnich userów, którzy mają konta i korzystają z usług bankowych :D

W jakim banku macie konto? Dlaczego wybraliście akurat ten bank? Jesteście zadowoleni z usług tego banku?

Czyli porozmawiajmy sobie na luzie o bankach i o kontach.

10 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A ja polecam PKO Bank Polski. Niby wszyscy mówią że to taki bank który nic nie oferuje i nie jest polecany (przynajmniej ja słyszałem takie opinie) ale ja mam tam konto i jestem bardzo zadowolony. Przechodząc do oferty to mam PKO Konto dla młodych (dla osób pomiędzy 18 a chyba 26) i nie płacę właściwie za nic. Opłaty miesięcznej za prowadzenie konta nie ma, za założenie też nie. Wydanie karty o standardowym wyglądzie (taka czerwona, jest okej) jest za darmo. Jeśli chce się wybrać jakiś wzór to kosztuje to chyba 14 zł jednorazowo przy wyrabianiu czy coś takiego. Miesięczna opłata za kartę: 0 zł jeśli wykonamy przynajmniej 5 płatności na dowolną kwotę (czyli zrobić to żaden problem, można 5 razy kupić chleb i jest), jeśli wykona się 4 operacje to płaci się 1 zł, jeśli 3 to 2 zł itd. Wypłata kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Przelewy przez internet za darmo - za przelewy w oddziale coś tam się płaci ale ja w oddziale nie robię więc dokładnie nie wiem. Serwis internetowy właśnie wchodzi nowa wersja od jakiegoś czasu już, aplikacja IKO też jest fajna. Do tego PKO jest na tyle popularne że robiłem zakupy już w wielu sklepach internetowych i zawsze jest opcja "Płacę z iPKO" także nie ma się co martwić, że akurat tutaj mogą nie obsługiwać mojego banku. Żadnych awarii nie ma, wszystko chodzi bardzo sprawnie, o ewentualnych przerwach technicznych wiadomo już dużo wcześniej i występują rzadko i tyle w godzinach nocnych jak już. Jedyną wadą jaką mógłbym wskazać to oprocentowanie konta 0% ale w zamian za to nie płacę za nic więc wydaje mi się, że to się trochę równoważy. Nie wiem może inne banki mają też taką ofertę i wyższy procent ale mi w PKO jest dobrze i nie zamiarzam nic zmieniać ;) No po prostu jak dla mnie jest wszystko czego potrzebuję i szczerze polecam każdemu ;)
komentarz 10 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Mam dokładnie takie samo konto. Jak powyżej jestem bardzo zadowolony.
+3 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Konto bankowe można posiadać od lat 13.

Sam, jako że zacząłem pracę, założyłem konto w Millenium. Polecam. Utrzymanie nie kosztuje. Ubezpieczenie konta 4zł/miesiąc przy czym można je wyłączyć. Darmowa karta, konto oszczędnościowe na niski % ale jednak, wygodne konto internetowe i aplikacja. Wybrałem ten bank, bo akurat obok przechodziłem i spełnia moje oczekiwania.
+2 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Ja mam w  ING Bank Śląski bo... moja matka tam ma. :P Opłata wynosi mnie jakieś 7 zł, dokupiłem sobie za 5 zł ubezpieczenie karty płatniczej i jest bardzo ok. Mogę wybierać za darmo ze wszystkich bankomatów, a interfejs konta internetowego jest mega wygodny i przejrzysty. No i mogłem sobie wbić Surykatkę jako obrazek na moją kartę płatniczą <3
komentarz 9 czerwca 2015 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)
Też ostatnio zakładałem w ING i jak będziesz dokonywał płatności kartą za minimum 300zł to tych 7 zł nie płacisz. Dodatkowo przez 3 lub 4 miesiące(nie pamiętam dokładnie) masz 3% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, a po tym terminie schodzi do 1,2%
komentarz 9 czerwca 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
ING swego czasu miało bardzo fajne reklamy w telewizji. Piotr Fronczewski i ten jego pies Fąfel <3
+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Hej!

Pracuję jako freelancer, z tegoż powodu potrzebowałem konta bankowego nastawionego na operacje internetowe. Myślę, że większość się ze mna zgodzi - ING Bank Ślaski wiedzie tutaj prym. Dużo pozytywnych komentarzy, do tego maja naprawdę przejrzysty i rozbudowany interfejs , darmowe przelewy etc. ( duperele, które większość banków dodaje).  Szczerzę mogę ich polecić, 7 zł które jest potracane tylko w momencie, gdy na karcie nie zrobię obrotu m.in 300 zł jest dla mnie całkowicie w porzadku.

Część osób zachwala sobie mBank. Nie miałem nigdy z nimi doczynienia - tylko znajomi mi je polecali.
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
ING - jest ok :) wcześniej mialem mBank ale jedyny oddział w okolicy to było stoisko w markecie i wiecznie nie działający bankomat
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
A ja mam w BPH, ale planuję przenieść się do ING.

Dlaczego BPH? Bo potrzebowałem konto do pracy, a przyjaciel tam akurat miał i mi polecał. Dyszka za prowadzenie konta co miesiąc, do tego jakieś ubezpieczenia... Ale szczerze mówiąc - doradca mi nawet nie wyjaśnił porządnie, co i jak. Do dziś nie wiem, czego tyczy się to ubezpieczenie. xD Poza tym mało wygodna strona internetowa. Za kartę chyba coś płaciłem, ale nie pamiętam już.

A dlaczego ING? No, macie tutaj pełno komentarzy 'za'. :) No i moja dziewczyna ma w tym banku, też mnie namawiała. Miałbym praktycznie konto za free, bo mój obrót miesięczny jest na poziomie minimum 700zł, także jest >300... A nawet jakbym jakimś cudem nie udało się wejść powyżej 300, to i tak miałbym taniej niż obecnie. :)
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez niezalogowany

Z różnych powodów mam kilka kont bankowych m.in:

  • Alior Bank
  • Millenium
  • ING Bank
  • Getin Bank
  • mBank

I ze wszystkich mogę polecić ING, Aliora i Getina.

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Ja mam w mBanku. Konto zupełnie darmowe poza kartą - bodajże 7zł/msc przy czym jesli w ciagu miesiaca wydasz z karty min 200zł, to też jest darmowa.
komentarz 17 czerwca 2015 przez smartpaul Użytkownik (640 p.)
6zł jak nie wydasz 300zł. Dla mnie osobiście to sporo, jeśli nie pracuję.

I osobiście z tego powodu chyba się przeniosę do PKO
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)
ING, jestem z nimi od 5 lat i jestem bardzo zadowolony! Tak jak inni użytkownicy pisali- między innymi dlatego że nie płacę za nic, bo mam konto młodzieżowe do 26roku życia. Jedyne 7zł za prowadzenie karty, ale po wykorzystaniu 100zł (płatność tą kartą) nie płaci się tych 7zł. Dodatkowo dochodzi fajny system obsługi internetowej- bardzo prosty i wydajny - w przeciwieństwie do pekao to jest cudowne- klikam w jedno to wiem ze zastanę tutaj to a nie coś innego. Tak samo z kartą- mogę zmienić sobie jej wizerunek, darmowe gadżety, konta oszczędnościowe itd. Bardzo ale to bardzo miła obsługa i za każdym razem gdy napiszę o pomoc to oddzwaniają i pytają co jest nie tak i czy problem nadal istnieje.. ogólnie +
–6 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
edycja 9 czerwca 2015 przez Mizukage
Mbank    

 

 

Edit: Widze że konkurencja Mbanku działą na tym forum haha :D
komentarz 9 czerwca 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Nie. Po prostu twój post jest beznadziejny. Zawiera samą nazwę banku w którym masz konto, ale nie napisałeś co ci się podoba ani dlaczego Mbank. Twój post ma zerową wartość merytoryczną, a to czy konkurencja Mbanku czy nie to nie ma znaczenia.
komentarz 9 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Odpowiedzialem na jedno z trzech pytań.
Jeśli jedna osoba poda bank X i uzasadni a 20 osób poda bank Y to ciekawe który bank wybrał by autor pytania :)

Z konkurencja to był żart ale widać ateiści nie ogarniają sarkazmu.
komentarz 9 czerwca 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Jeśli będę wybierał bank, poprę swój wybór jakimiś argumentami. Każdy post, który nie zawiera takich argumentów, jest bezsensowny.

Twój post jest po prostu kiepski i dlatego jak najbardziej zasługuje na downvote.
komentarz 9 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Mam od lat i jestem bardzo zadowolony, a przerabiałem wiele banków w tym zagraniczne (które nie działaja na polskim rynku).
A zmiany wprowadza kazdy tylko nie kazdy tym spamuje
komentarz 17 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

@Mizukage  jak można doradzać bank, który co miesiąc albo i częściej zmienia zasady gry? Mówię o częstym zmienianiu regulaminu oraz taryfy opłat i prowizji. TO chyba najgorszy bank ze względu na upierdliwość wobec klienta

Popieram. Założyłem w MBanku konto i przez 2 pierwsze miesiące nie mogłem się odpędzić od telefonów.

komentarz 17 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Do mnie nikt nie dzwoni

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 490 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w PHP przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez DODO Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 13,602 wizyt
pytanie zadane 14 września 2019 w Offtop przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...