• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nowo złożony komputer nie daje znaku życia!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,088 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krupenz Początkujący (360 p.)
zamknięte 6 września 2017 przez Krupenz
Cześć, przyszło mi dzisiaj składać komputer z nowiutkich części, podłączyłem wszystko jak należy, klikam przycisk Power - nic. Komputer nie daje znaku życia. Z resztką optymizmu szukam na forach co to może być. Padło na złe oznaczenia z kabelków obudowy. Mówili, żeby pozamieniać miejscami i posprawdzać, to tak też zrobiłem. Jedyny sukces to zapalenie się hdd leda na obudowie kiedy wpiąłem go w miejsce rzekomego POWER SW. Wentylatory nie drgnęły ani razu.

komponenty :
Płyta główna MSI B250M PRO-VD
Procesor Intel Pentium G4600
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W
Pamięć HyperX Fury Black DDR4 (2x4GB) 2400MHz CL15
Dysk SSD w złączu M2 Crucial MX300 275GB
Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
GPU - brak

P.S. Nie pierwszy raz przyszło mi składać PC od zera i nigdy nie miałem takiego przypadku, jedyną nowością dla mnie jest dysk w złączu M2, ale myślę, że to nie ma znaczenia w moim problemie.

 

@Edit/Rozwiązanie: Zły kabel podłączony do zasilania procesora, do 8-pinowego slotu wpiąłem kabel 6+2 (do GPU) zamiast 4+4. Nie pokapowałem się ze względu na brak karty graficznej. Dzięki za pomoc, zamykam.
komentarz zamknięcia: rozwiąłem problem sam

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 września 2017 przez komarkmk Początkujący (280 p.)
Zewrzyj piny na płycie głównej od powera i zobacz czy wystartuje. Może uszkodzony jest kabelek od przycisku power.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2017 przez madpl1239 Użytkownik (600 p.)
Sprawdź zasilacz jeśli potrafisz. Najpierw odłącz zasilacz od sieci ( 220 V AC :)) ) potem odłącz wszystkie wtyki zasilacza od płyty głównej i we wtyce 20 pin-owej połącz zielony z czarnym jakimkolwiek (czarny to masa) jeśli zasilacz zacznie pracować to prawdopodobnie płyta walnięta. Oczywiście gdy będziesz łączył pin zielony z czarnym musisz mieć izolację na drucie, którym łączysz, żeby cię nie kopnęło:)) w razie tego eksperymentu no i najlepiej nie trzymaj tego "łącznika" gołymi palcami tylko np: kombinerkami:))

Przyjrzyj się kondensatorom elektrolitycznym na płycie, czy przypadkiem , który nie jest wybulony co oznacza, że może robić zwarcie i stąd płyta nie rusza, ale nawet gdy kondensator zwiera płyta może ruszyć.

pozdrawiam i jesli nie czujesz się na siłach to lepiej daj kompa do serwisu:))
komentarz 5 września 2017 przez Krupenz Początkujący (360 p.)
Zostawię to jeszcze na jutro, odebrałem dzisiaj te części z netpunktu morele. Może dałoby się je oddać ? :/
komentarz 5 września 2017 przez madpl1239 Użytkownik (600 p.)
masz takie prawo: do 10 dni możesz zwrócić towar i zerwać każdą umowę - to twoje prawa konsumenta:))) więc nie ma obawy - a jak nie będą chcieli przyjąć to postrasz rzecznikiem praw konsumenta:)))
komentarz 6 września 2017 przez Krupenz Początkujący (360 p.)
Przeanalizowałem wszystko, i już wiem gdzie popełniłem błąd, boję się, że duży i głupi błąd. Podłaczyłem pod zasilanie procesora pin 6+2, a nie 4+4 ( btw nie znalazlem takie w zasilaczu ale mogę się mylić). Czy przy takim podłączeniu i wielu próbach włączenia kompa mogłem coś zepsuć?
komentarz 6 września 2017 przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)
Raczej tak
0 głosów
odpowiedź 6 września 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Ja bym

1. Sprawił raz jeszczę, czy wszystko jest podłączone (wraz z zasilaniem cpu)

2. Sprawdził, czy pamięci są w dobrych slotach. (pusty | pełny | pusty | pełny), powinieneś mieć to w instrukcji.

3. Reset biosa. Wpierw zworką/guzikiem, jak to nie da rady, reset na baterii. Po wyjęciu odczekaj z 1h.

4. sprobować odpalic z wkrętaka. Zwierasz jedynie miejsce power switch.

Na razie tyle.
komentarz 6 września 2017 przez Krupenz Początkujący (360 p.)
myślisz, że podłączenie do CPU pinów od GPU (6+2) mogło uszkodzić procesor lub płyte główną? Taki oto głupi błąd popełniłem.
komentarz 6 września 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Teoretycznie tak, ale praktycznie i tam linia 12v i tam linia 12v. Rozumiem, że i piny pasowały?
komentarz 6 września 2017 przez niezalogowany

myślisz, że podłączenie do CPU pinów od GPU (6+2) mogło uszkodzić procesor lub płyte główną?

Nie. To ta sama linia +12V o takiej samej obciążalności.

zapalenie się hdd leda na obudowie kiedy wpiąłem go w miejsce rzekomego POWER SW

Geez, podłącz to tak, jak powinno być. To nie jest żaden sukces, tylko informacja o braku wiedzy. Zajrzyj do manuala, jeżeli oznaczenia pinów na płycie głównej nie są do końca jasne.

 

 Rozumiem, że i piny pasowały?

Piny pasują i nie da się tego wpiąć odwrotnie bez wystrugania plastiku ze złącza. 

0 głosów
odpowiedź 6 września 2017 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
A podczas montażu miałeś opaskę antystatyczną lub matę. Może się przez to płyta główna uszkodziła.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 2,146 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 420 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...