• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Server minecraft po adresie ip w sieci globalnej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
521 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)
Dzień dobry. Chce zrobić dla mojego synka serwer w grze minecraft ale żeby on nie działał po sieci lokalnej tylko po adresie ip na razie bez DNS. Serwer mogę zrobić z mojego starego komputera ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Proszę o szybką pomoc.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 4 sierpnia 2018 przez Zer0AlmostNull
 
Najlepsza
Musisz otworzyć port w routerze, skierować go na ten stary komputer i ustawić serwer na otworzonym porcie. Jeśli masz zmienne IP to możesz docelowo skorzystać z DynDNSów, aby nie trzeba było ciągle podawać komuś nowego IP. A jeśli nie możesz otworzyć portów lub to nie zadziała (bo np. Twoje IP może wcale nie być publicznym w sieci, a prywatnym gdzieś u operatora i dopiero stamtąd będzie przekierowywane na globalną sieć) no to będzie problem.

Jaki to usługodawca internetowy jeśli można wiedzieć? Jakiś ogólnopolski, znany może?
komentarz 5 września 2017 przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)
orange - mam modem livebox 3.0

a jak otworzyć te port wytłumaczysz mi to bardziej??
komentarz 5 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

W Orange nie powinno być problemów, też mam Neostradę i działa.

Ja akurat mam FunBoxa i u mnie otwarcie portów wygląda tak

Poszukaj czegoś podobnego i spróbuj. Ewentualnie możesz też skorzystać z DMZ, ale to wystawia cały komputer do sieci, więc mniej bezpieczne. Tu otwierasz tylko wybrany port.

komentarz 5 września 2017 przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)
Dobrze - sprawdzę jutro po pracy w razie komplikacji skontaktuje się jutro z panem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 218 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 420 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...