• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Firebase aktualizacja bazy danych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
536 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
edycja 5 września 2017 przez fipooo

Jak zaktualizować bazę danych w firebase na androidzie? Mam prosty kod który tworzy w bazie danych liczbę zero przy kliknięciu i 2 chciałbym zmienić tą liczbę na 1. Klikam np. 3 razy w pierwszy przycisk tworzą mi się 3 "konta" które mają przypisaną wartość "liczba" =0 i po kliknięciu 2 przycisku chciałbym aby w 3 koncie liczba zmieniła się na 1. Jeżeli by ktoś podpowiedział albo podrzucił link będę wdzięczny :)

Trochę bardziej skomplikowane. Chciałbym tego użyć przy panelu logowania. Przy rejestracji tworzy się coś takiego.

I teraz po zalogowaniu np. na email1@gmail.com chciałbym aby po naciśnięciu danego przycisku wartość user_Pay zmieniała się na 1.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 września 2017 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
edycja 5 września 2017 przez jankowa1ski
Wydaje mi sie ze mozesz uzyc tej samej funkcji co do tworzenia tzn set.

ale jest też funkcja update, tu masz info

https://firebase.google.com/docs/database/web/read-and-write

EDIT sory podałem ci info do web

na android jest tu:

https://firebase.google.com/docs/database/android/read-and-write
komentarz 5 września 2017 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

Tylko to co tam jest nie rozwiązuje mojego problemu. Ja muszę wyciągnąć klucz w zależności od emaila. 1 przycisk tworzy a 2 musi wyciągnąć klucz i wtedy jest dosyć łatwo edytować. Chyba że bym zrobił tak że zamiast id daje email ale wtedy wywala mi aplikacje.

String email = input_email.getText().toString().trim();
        String post = "/" +email+"/";

        String id = databaseEmail.push().getKey();

        Email_db email_db = new Email_db(id, email, password, pay);

        databaseEmail.child(id).setValue(email_db);

 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w Inne języki przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...