• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena CV i zdobycie pierwszego doświadczenia

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,060 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Moje CV: https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vRyWzUdlSQdi4cNrtb1rQrY7SF8e3CGaRMOBnEGaa8ezlPnMXBLiyMHvKf0MAyKJqDEEaFjfJfrWfUa/pub

 

Poszukuję swojej pierwszej pracy na stanowisku Java Developer. Rozesłałem swoje CV do bardzo dużej ilości firm w większych miastach na stanowiska takie jak: staż, młodszy programista lub junior. Mimo to odzew jest praktycznie zerowy. Firmy, które odezwały się były tylko 3(na około 40 wysłanych aplikacji, a nawet więcej). W jednej z tych firm przeprowadziłem rozmowę przez wideokonferencję na tematy Java i bardzo dobrze wypadłem, jednak kazali czekać, bo również mają rozmowy z innymi kandydatami, ale nie robię sobie nadziei.

Nie wiem czy taki mały odzew to wina mojego CV. Dziwne, że nie mogę nawet znaleźć firmy, która przyjęłaby mnie chociaż na staż. Wydaje mi się, że moje CV nie wygląda aż tak źle, że nikt nawet nie chce się odezwać. Moje projekty na GitHub również są niezłe i w wielu technologiach. Czuję się na siłach, aby być pełnoetatowym Juniorem, a tu taka niespodzianka. Nikt nie chce zaprosić na rozmowę. Wszystko w CV to 100% prawdy, więc dosyć dobrą wiedzę mam jak na start, chyba, że to nie robi na nikim wrażenia i trzeba coś pozmyślać.

GitHub: https://github.com/jonkipro

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Zbyt oczojebne to cv

 

- helping others learn computer science and programming

- I am looking for necessary information in forums and documentation

- teamwork(international)

- solving algorithmic tasks on websites such as Codility, SPOJ

- learn new things

do wywalenia, to nie są żadne umiejętności. Praca w grupie czy nauka nowych rzeczy jest wpisana w zawód programisty. To takie paplanie jak szczery, uczciwy i bóg wie co jeszcze. 

 

E12 - Installation and operation of personal computers and peripherals

E13 - Designing local computer networks and administering the network

Certificate in Java programming

Certificate in JavaScript programming

Certificate of Microsoft Office Package

SEO Certification

Co to są za certyfikaty? jakieś poważne, czy takie gówno papierki do podtarcia się?  

 

Umiejętności podziel wg technologi. np 

 

Technologie                            PHP7, OOP,  Symfony 3,  Yii2,  Doctrine 2,  Twig,  SQL

CMS                                       Wordpress

Bazy danych                           MySQL

Web                                        CSS ,HTML5 ,JS/Jquery

Narzędzia                               PhpStorm, GIT, Composer

nie wiem czy stopniowanie umiejętności to dobry pomysł. Ja bym olał, wyjdzie na rozmowie. A tak jak hr zobaczy basic to pomyśli, że praktycznie poziom zerowy ale wpisał by coś było

 

 

język Francuski do wywalenia skoro poziom A1. Zresztą po co to w ogóle w cv skoro nikt w tym języku się nie posługuje.

 

Co do ogólnie gramatyki po ang to nie pomogę , bo z ang to raczej geniusz nie jestem, ale 

mother tongue ? nie powinno byc native speaker ?  

 

Daję sobie głowę uciąć, że przez to Cv masz tak mało odpowiedzi. Zbyt mocne lanie wody, bez sensu.  I graficznie kiepsko. Postaw na totalny minimalizm. Daj  to komuś do sprawdzenia czy gramatyka jest po ang, bo jak są błędy to hr pomyśli, że ślesz po ang CV a są byki gramatyczne.

Pozostaje kwestia jesszcze co piszesz w mailu, bo jak tylko ślesz cv i prosisz o przyjęcie, to też może działać conajmniej neutralnie. Dodaj coś od siebie więcej, ale bez lania wody. Chociażby, że samemu w domu się rozwijasz, że obecny poziom jest zasługą indywidualnej pracy itd. 

 

p.s tam gdzie dostajesz testy codillity to bym generalnie odpuścił. To jest odsiewanie dobrych programistów przez idiotyczne testy. Albo się szuka programisty albo algorytmika. W webie wykorzystanie algorytmów sprowadza się do pobieżnej znajomości i wykorzystania aktualnie pasującego. Czyli w sumie jak w całym webie. Nikt nie patrzy na to, czy ktoś wygrał olimpiadę matematyczną i potrafi rozwiązywać ciężkie problemy algorytmiczne, bo w firmach takich osób nie trzeba. No chyba, że to google, facebook itd, do których 99% polskich programistów nie trafi.

 

komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany

nie wiem czy stopniowanie umiejętności to dobry pomysł

Dobry, między innymi właśnie ze względu na HR. Często stosuje się w CV skale, na przykład od 1 do 5, daje to jakiś ogólny pogląd na to, czy kandydat (uważa, że) coś potrafi. Na rozmowie to też jakiś wyznacznik dla pracodawcy, na jakim poziomie powinien zadawać pytania. 

Przy certyfikatach (jeżeli są cokolwiek warte) można dodać datę otrzymania papierku, bo raz, że ludzie zapominają pewne rzeczy, dwa, że może to być już kompletnie nic nie warty papier, bo wyszły nowe standardy, czy cokolwiek innego.

Angielski podciągnij (tzn naucz się, a nie skłam) do B2, bo często tego wymagają. 

INTERESTS AND OTHER SKILLS

- driving license. B

- science and new technologies

Czyli interesujesz się prawem jazdy kat. B i "umiesz w nowe technologie i naukę"? (-:

Niby można się domyślić o co chodzi, ale nie zadziała to na twoją korzyść.

 

No i pozostaje wyeliminowanie oczojebności. Zerknij sobie tutaj, może skorzystaj z darmowego szablonu?

https://www.behance.net/search?content=projects&sort=appreciations&time=week&search=resume

komentarz 4 września 2017 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Wezmę wszystkie wasze uwagi do siebie i zaraz edytuje CV. Myślicie, że taki szablon będzie ok http://cvdopracy.pl/img/klasyczny-1.png.
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
To już raczej zależy od twoich osobistych preferencji. Mi na przykład podobają się CV z "bocznym paskiem". I bez miejsca na zdjęcie, bo jestem brzydki i nie chcę zmiechęcać pracodawcy na samym początku.

Najważniejsze, żeby były tam wartościowe informacje i aby cały dokument był czytelny.
komentarz 4 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak dla mnie może być. Zdjęcia nie dodaje.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2017 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Wziąłem do siebie zamieszczone tutaj uwagi i wy-edytowałem swoje CV na bardziej przejrzyste i konkretniejsze.

 

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vSWFanQb137gH5tIQdOJSHaE8NUBTyhG6We6ysLhw5XRe24TLuD6mWrFeZ0uNiDt_QPGEaDRbPxqNnd/pub

(PS: podgląd tego pliku na google drive nie wygląda najlepiej, ucina np. kreski rozdzielające kategorie)

Uznałem, że nie będę stopniował swoich umiejętności, bo przy większości technologii z fronta pojawi się basic i nie ciekawie będzie to wyglądać.

Mógłby ktoś teraz ocenić czy jest OK?

 

PS: Jeśli chciałbym napisać więcej informacji o sobie, np. ile zajmuje się programowanie itd., to dopisać to w CV, czy raczej napisać w samej wiadomości?
komentarz 5 września 2017 przez niezalogowany

Najważniejsze: brak klauzuli o ochronie danych osobowych. Bez tego pracodawca nic nie może zrobić z twoim CV.

Dodaj małym druczkiem na samym dole:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). 

Osobiście dodałbym to stopniowanie skilla, ale w formie oceny od 1 do 5 lub w formie graficznej, np. pasek, który zapełnisz w powiedzmy 30%. 

Z innych rzeczy - nie musisz podawać day urodzenia (sam rok wystarczy, jesteś młody więc zadziała na twoją korzyść), brakuje lokalizacji (dokładnego adresu też nie podawaj, wystarczy miasto). Maila zasłoniłeś, ale zadbaj o to, żeby nie wyglądał na przykład tak: xXxJonki69xXx_PL@gmail.com. (-:

I CV zawsze eksportuj do PDF i tylko w tym formacie wysyłaj. 

Jeśli chciałbym napisać więcej informacji o sobie, np. ile zajmuje się programowanie itd., to dopisać to w CV, czy raczej napisać w samej wiadomości?

W CV nie. W liście motywacyjnym tak. Chociaż to, ile się tym zajmujesz nie ma żadnego znaczenia.

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 3,729 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 3,944 wizyt
+2 głosów
8 odpowiedzi 6,185 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...