• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kilka pytań odnośnie programowania stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w PHP przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Witam,

mam parę pytań , które od pewnego czasu nie dają mi spokoju i chciałbym rozwiać tym postem wszystkie wątpliwości.

1.Ile czasu może (+/-) zając nauka HTML + CSS + JS + PHP na takim poziomie, żeby dostać pierwszą pracę uwzględniając 20h+ tygodniowo (więcej aktualnie nie mam czasu, bo szkoła i inne obowiązki) , dość szybką naukę i dobrą pamięć? ( mam 15 lat więc mam czas do końca edukacji uczyć się w wolnym czasie, jak na razie potrafię HTML i CSS, żebym tworzyć proste strony oraz zaczynam od niedawna JS + PHP)

2. Skąd brać wiedzę?

3. Kiedy będę wiedział , że umiem dany język bardzo dobrze?

4. Jakie polecacie kanały na yt z poradnikami z językami podanymi powyżej?

5. Jakie książki (aktualne) polecacie do języków podanych powyżej.

6* Co polecacie do nauki języka angielskiego (średnio zaawansowany)?

Dziękuję serdecznie z góry za wszystkie odpowiedzi pod tym postem.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 września 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
komentarz 5 września 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

1.Ile czasu może (+/-) zając nauka HTML + CSS + JS + PHP na takim poziomie, żeby dostać pierwszą pracę uwzględniając 20h+ tygodniowo (więcej aktualnie nie mam czasu, bo szkoła i inne obowiązki) , dość szybką naukę i dobrą pamięć? ( mam 15 lat więc mam czas do końca edukacji uczyć się w wolnym czasie, jak na razie potrafię HTML i CSS, żebym tworzyć proste strony oraz zaczynam od niedawna JS + PHP)

 Wystarczy godzinka, dwie dziennie, żeby osiągnąć juniora :) Musisz wiedzieć czym są obiekty w programowaniu itp. Jednak pierwszą pracę jako junior zdobywa się częściej dzięki umiejętnością miękkim niż twardym, więc spokojnie :)

0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
Wszystkie z twoich  pytań było już setki razy omawianych, wiec po prostu wyszukaj na forum/google

3.wygoogluj "wymagania na stanowisko" + "junior front end" / "front end" itd. (patrzysz czy to potrafisz i mniej wiecej wiesz co umiesz)
1
komentarz 4 września 2017 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
PS tu masz pytania (po polsku) na rozmowe kwalifikacyjna front end dev. Mozna sie sprawdzić

https://github.com/h5bp/Front-end-Developer-Interview-Questions/blob/master/Translations/Polish/README.md
0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
1. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Znam ludzi, którzy od zera po półrocznej nauce zostawali juniorami w firmach.
2. Dokumentacje języków, frameworków, code review od mądrych ludzi, polecane książki
3. Nigdy
5.
https://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-podrecznik-front-end-developera-jon-duckett,htcsww.htm
https://helion.pl/ksiazki/javascript-i-jquery-interaktywne-strony-www-dla-kazdego-jon-duckett,jsqwdk.htm
https://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-dla-kazdego-wydanie-iii-marcin-lis,phmdk3.htm
6. U mnie znajomość angielskiego znacznie się poprawiła jak zacząłem po prostu więcej czytać i słuchać w tym języku (poradniki, ksiazki po angielsku, zmiana jezyka w komputerze czy smartfonie itd.)
komentarz 4 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Książek Ducketta nie czytałem, więc się nie wypowiem, ale książka autorstwa Marcina Lisa to porażka.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w HTML i CSS przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w Inne języki przez Hype Początkujący (340 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...