• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

umieszczenie ikonki fontawesome jako content css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w HTML i CSS przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
edycja 4 września 2017 przez jankowa1ski

Czesc, chce umieścić ikonkę z fontawesome na stronie ale za pomoca css i wlasciwosci content dla alftera.

I wchodze w demo.css w folderze fontello kopiuje encje ale ona nie wyswietla sie poprawnie. Czym wgl są te encje, czy one maja wyswielac to samo co co nadaje classa czy słuza do czegos innego? jak moge rozwiazac moj problem?

wgl jak daje postaci \800 to nie wyswietla sie napis e800 tylko taka ikonka jak macie na zdeciu : (ten prostokat nad ikonka z napisam e800)

komentarz 4 września 2017 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
update znalazlem info że musze zapisac to w postaci \ + moj kod czyli np \E800

ale mam podane cos takiego

kod na stronie fotnello E800 jest napisane dokladnie U+E800 ale to nie dziala chyba chodzi o | tak mysle

w demo mam title = code 0xe800 i wartosc <i> rowna &#xe800;

co mam uzyc bo na razie nic mi nie działa

ps jak daje normalmnie <i> z classa to jest ok wiec fontello podpiete
komentarz 5 września 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
A czemu nie możesz oddziedziczyc od tej klasy fontello?
komentarz 5 września 2017 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
Wgl sprecyzuje o co mi chodzi. mam chceckboxa i w css mam uzywam:

.checkbox:checked::after

{

contant:"encja"

}

bo generalnie wystylowalem tego chceckboxa i jak dalem encje domyslnych znakow to dziala tylko ta z fontello nie bardzo ale juz chyba wiem o co chodzi tzn ja załadowałem tylko css a do encji pernie musze tez cos innego?

Wie ktos moze ktore z plikow fontello mozna spokojnie usunac?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 września 2017 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
 
Najlepsza
Ok juz wiem co było nie tak, po prostu nie dałem w css font-family:'fontello'...
komentarz 5 września 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
encje to kody do popularnych znaków takie jak Copyright obslugiwane przez HTML ,ktorych nie znajdziesz na klawiaturze,ale dzięki nim z latwością użyjesz takich znaków na stronie

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 27 września 2023 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 188 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...