• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - usuwanie tekstu z pliku i sczytywanie z konkretnych linni

0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w Java przez Hiskiel Pasjonat (15,170 p.)

Mam pytanie, dokładnie to co w tytule. Jak usunąć jakiś tekst z pliku w javie? Załóżmy, że tworzyłbym grę, i w pliku scores.txt byłyby zapisywane wyniki graczy. Załóżmy, że plik wygląda tak:

Hubert12 - 12 
MaciuśPlayGames - 4 
AwesomeSpiderMan - 43 
Asdaasda - 7

I teraz załóżmy, że w grze usuwamy jedno "konto". Razem z usuwaniem konta mają się usunąć wyniki dla danego konta. I teraz właśnie jest pytanie. Jak usunąć jakiś tekst z pliku? Np. chciałbym usunąć "konto" AwesomeSpiderMan. Drugie pytanie, to jak sczytać wartość z odpowiedniej linni? Załóżmy, że byłby "na koncie" Huber12 i byłaby opcja "wyświetl wynik" i "wyświetl wszystkie wyniki". Ja wybrałbym pierwszą i miałoby mi sczytać wartość z linni 1, lub linni która zaczyna się na "Hubert12"... Szukałem wszędzie i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Głównie chodzi mi o to pierwsze, więc gdyby ktoś wiedział i podał odpowiedź, byłbym bardzo wdzięczny ...

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 września 2017 przez jankustosz1 Stary wyjadacz (13,430 p.)
Nie usuniesz konkretnej linii z pliku, musisz załadować wszystkie linie z pliku, usunąć ten plik i wpisać te linie do nowego pliku za wyjątkiem tej którą chcesz pominąć.
0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez mbabane Nałogowiec (44,720 p.)

To wszystko powinieneś znaleźć wpisując w google Java obsluga plikow tekstowych

0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Jedras Maniak (54,920 p.)
Jak już ktoś pisał - czytasz z pliku linia po linii. Skoro masz nazwę konta, które chcesz usunąć możesz wykorzystać:
https://www.javatpoint.com/java-string-contains. Wtedy już wiesz, co zapisać znowu do pliku, a co nie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 42 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 125 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Java przez Akiro Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Java przez Akiro Obywatel (1,080 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

53,116 zapytań

96,375 odpowiedzi

197,331 komentarzy

25,939 pasjonatów

Przeglądających: 245
Pasjonatów: 21 Gości: 224

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...