• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - usuwanie tekstu z pliku i sczytywanie z konkretnych linni

0 głosów
81 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w Java przez Swipeyro Mądrala (5,000 p.)

Mam pytanie, dokładnie to co w tytule. Jak usunąć jakiś tekst z pliku w javie? Załóżmy, że tworzyłbym grę, i w pliku scores.txt byłyby zapisywane wyniki graczy. Załóżmy, że plik wygląda tak:

Hubert12 - 12 
MaciuśPlayGames - 4 
AwesomeSpiderMan - 43 
Asdaasda - 7

I teraz załóżmy, że w grze usuwamy jedno "konto". Razem z usuwaniem konta mają się usunąć wyniki dla danego konta. I teraz właśnie jest pytanie. Jak usunąć jakiś tekst z pliku? Np. chciałbym usunąć "konto" AwesomeSpiderMan. Drugie pytanie, to jak sczytać wartość z odpowiedniej linni? Załóżmy, że byłby "na koncie" Huber12 i byłaby opcja "wyświetl wynik" i "wyświetl wszystkie wyniki". Ja wybrałbym pierwszą i miałoby mi sczytać wartość z linni 1, lub linni która zaczyna się na "Hubert12"... Szukałem wszędzie i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Głównie chodzi mi o to pierwsze, więc gdyby ktoś wiedział i podał odpowiedź, byłbym bardzo wdzięczny ...

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 września 2017 przez jankustosz1 Stary wyjadacz (12,600 p.)
Nie usuniesz konkretnej linii z pliku, musisz załadować wszystkie linie z pliku, usunąć ten plik i wpisać te linie do nowego pliku za wyjątkiem tej którą chcesz pominąć.
0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez mbabane Nałogowiec (32,560 p.)

To wszystko powinieneś znaleźć wpisując w google Java obsluga plikow tekstowych

0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Jedras Nałogowiec (46,620 p.)
Jak już ktoś pisał - czytasz z pliku linia po linii. Skoro masz nazwę konta, które chcesz usunąć możesz wykorzystać:
https://www.javatpoint.com/java-string-contains. Wtedy już wiesz, co zapisać znowu do pliku, a co nie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Java przez Akiro Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 66 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Java przez Akiro Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 68 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2016 w Java przez TheFunny Bywalec (2,730 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

45,729 zapytań

86,123 odpowiedzi

171,988 komentarzy

22,186 pasjonatów

Przeglądających: 331
Pasjonatów: 21 Gości: 310

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...