• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stała podmiana treści na stronie www.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
277 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w HTML i CSS przez Lewan Obywatel (1,850 p.)

Witam,

Potrzebuje pomocy osoby doświadczonej zajmuje się stroną mojej szkoły, jako iż w tym roku ja opuszczam chce zostawić mojemu nauczycielowi możliwość edytowania jej w prosty sposób. 

Chodzi mi o podmianę treści w jednym oknie strony ( div ) na przykład załóżmy, że mam coś takiego

 

Teraz chce aby te całe okno ktoś mógł modyfikować poprzez podmianę tekstu np. używając takiego okna jak ja teraz :)

Przykład:

Chce aby ta zmiana byłą stała dopóki ktoś znow nie zmodyfikuje tego okna poprzez ten moduł.

Jak to zrobić? Ewentualnie mile widziane " gotowce". Odpowiedzi typu " użyj PHP albo JS " proszę darować. Liczę na osoby z wiedza i kompetencja, które podeślą mi link do źródła lub same poświecą na to swój czas :)) 

 

Pozdrawiam,

Liczę na szybka odpowiedz :)

komentarz 4 września 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
użyj ckeditor lub tinymce
komentarz 4 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
CMS

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
wybrane 10 września 2017 przez Lewan
 
Najlepsza
Najlepiej to podpiąć jakiś panel admina, w nim jakis wysiwyg np tinymc i możesz edytować co chcesz.

Jest to jednak dosyć duża zmiana jak na zmianę treści w jednym divie dlatego ja bym proponował nauczyć obsługi ftp-a i zmiany tekstu w html bezpośrednio w pliku. Napisz krótką instrukcję z obrazkami i nawet dziecko sobie poradzi. To rozwiązanie jest bardzo brzydkie i nieprofesjonalne ale na potrzeby szkolnej strony jest wystarczające
komentarz 4 września 2017 przez Lewan Obywatel (1,850 p.)

Dziękuje za twoja odpowiedz, jednak w celu rozwoju osobistego wolałbym podjąć się zrobienia takiego panelu, a raczej użycia go. Jesteś wstanie podsunąć mi jakiś i wytłumaczyć jak to zrobić? Powyżej dwóch Panów nie zapoznało sie z ostatnim akapitem mojego zapytania, jednak spróbowałem użyć CKEditor'a i dodałem go na strone przy pomocy artykułu. https://www.dobreprogramy.pl/skandyn/Darmowy-edytor-na-stronie-internetowej,21727.html  Mam problem jednak, nie wiem jak użyć tego żeby wypluł mi jakiś tekst na strone po wpisaniu czegoś w nim, jestes w stanie pomoc?

komentarz 4 września 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Po pierwsze musisz zrobić logowanie do zakładki zarządzania. Nie musisz wykorzystywać bazy danych, możesz zrobić BASIC AUTH z poziomu nginx lub htaccess. http://www.varlog.pl/2011/03/basic-auth-proste-zabezpieczenie-zasobow-www/

Po drugie potrzebujesz bazy danych. Wystarczy prosta tabela z 2 polami: id oraz tresc. Wstawiasz jeden rekord, który będzie zawierał treść formularza.

Po trzecie musisz zrobić prosty formularz, jak w linku, który podałeś. Dane z niego musisz odebrać z tablicy globalnej $_POST. Odebrane dane aktualizujesz w rekordzie z bazy danych.

Po 4 musisz wyciągnąć dany rekord i wyświetlić go na stronie.

 

Potrzebna obsługa bazy danych była przedstawiona w poradnikach pasji informatyki. Mimo ich wielu wad do twoich zastosowań wystarczy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
–2 głosów
0 odpowiedzi 277 wizyt

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...