• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liceum mat geo ang- czy dam sobie rade?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
7,061 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam.

Zdecydowałem się, że wybiorę liceum mat-geo-ang. Boje się tylko że nie dam rady. Moje oceny to 5  z angielskiego, 4 z matematyki, 4 z geografii. Oprócz tego m.in z Matematyki 45%, tylko że z pewnego powodu.

Czy ktoś może chodzi do liceum, i może sie wypowiedzieć?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Stronk Użytkownik (660 p.)
Cześć, skończyłem liceum w tym roku.
Po pierwsze nie patrz na oceny, to bullshit.
Z matematyki miałem ponad 60% na gimnazjalnym, nie byłem z niej dobry w ogóle.
Jeżeli będziesz uczył się systematycznie, i wiesz, co chcesz osiągnąć, masz perspektywy, to bez problemu dasz radę. Moja rada: ucz się od samego początku, a nie jak ja, dopiero w 3 klasie maturalnej wziąłem się ostro za matematykę, rezultat: 98% podstawa i 58% rozszerzenie. Z angielskiego w gimnazjum nie byłem dobry wcale. Dużo zawdzięczam grom, gdzie można było spotkać obcokrajowców (WoT, GTA Online). Efekt: Z angielskiego 98% podstawa i 84% rozszerzenie. Mój angielski polepszył się zdecydowanie przez te 3 lata liceum, dużo czytałem komentarzy na YT, a także jakieś artykuły np. o samochodach, do tego stopnia że za miesiąc zaczynam studia po angielsku na AGH. Chodziłem na mat-fiz-ang do jednej z najlepszych szkół w małopolsce. Pamiętaj, ucz się cały czas, systematycznie i na pewno osiągniesz sukces. Pozdrawiam.
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
Mega boje się że nie dam rady ;( Naczytałem się że ludzie z 5.00 spadali na 3.00
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
A ja średnia 4.40-4.50 nie pamiętam już
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
4,46*
komentarz 4 września 2017 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Jak idziesz do mocnego liceum to na pewno spadniesz ze średnią.. To nie ma znaczenia, straszne jest jedynie to, że np. u mnie nie zdają osoby, które w innym liceum miałyby 5 z danego przedmiotu. Albo to, że średnia często jest głównym warunkiem do otrzymania stypendium ze starostwa albo miasta i harując znacznie ciężej od tych stypendystów pocieszasz się, że przynajmniej zdałeś xd

Serio, póki nie masz problemu ze zdaniem do następnej klasy, to nawet nie patrz na średnią
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
Na razie to ja dopiero idę od tego roku do szkoły średniej :/
komentarz 6 września 2017 przez karolinka777 Początkujący (380 p.)
Jak się przyłożysz i poświęcisz trochę czasu to sobie dasz radę :) Lepiej mieć 3 w dobrym liceum niż 4-5 w słabszym bo potem na studiach będziesz lepiej przygotowany i matura Ci pójdzie dobrze (są licea w których mocno dbają o ten element)
0 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Oceny i te wyniki z egzaminów do niczego Ci nie są potrzebne (chyba, że zależy Ci na dostaniu stypendium za dobre wyniki w nauce albo dostaniu się na dobre studia [tutaj raczej nauka typowo przedmiotów, które będziesz zdawał na maturze, a nie nauka "na oceny"]).

Mega boje się że nie dam rady ;( Naczytałem się że ludzie z 5.00 spadali na 3.00

No spadali, bo albo byli z gimnazjów, gdzie można było mieć świadectwo z paskiem bez niczego albo po prostu w średniej olali sobie naukę (chcieli więcej czasu spędzać na robieniu tego co lubią albo dobrej zabawie).

Obecnie jest chyba niemożliwe żeby w średniej nie zdać, gdy pracujesz, starasz się i uważasz na zajęciach.
Na studiach już będzie inna bajka :)

komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
A to normalne jest że tak we Wrześniu zmieniam szkołę? Dużo osób tak robi? Mat-geo-ang będzie dobry na studia które pomogą mi w pracy programisty?
komentarz 5 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

A to normalne jest że tak we Wrześniu zmieniam szkołę? Dużo osób tak robi?

Nie wiem, ale po co patrzeć, co robią inni?
 

Mat-geo-ang będzie dobry na studia które pomogą mi w pracy programisty?

Nie. W pracy programisty pomoże Ci jedynie samodzielna nauka programowania i robienia swoich projektów. W dostaniu się na studia też szkoła chyba Ci niewiele pomoże (ale może dać Ci solidny wstęp albo utrudnić), bo rzadko zdarza się żeby z samej nauki w szkole bez samodzielnego siedzenia w domu ktoś napisał rozszerzoną matmę/fizykę na 80-90% na maturze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,479 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 1,717 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...