• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik informatyk - stary system nauczania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
476 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Witam,

Mam problem bo ukończyłem technikum w tym roku, jestem już po maturze i został mi tylko egzamin zawodowy(15 czerwca), lecz nie wiem dokladnie z czego mam sie przygotować. W sieci pełno jest testów do rozwiązywania ale podzielone są na 3 kwalifikacje:[E12, E13, E14] czyli dla osób młodszych ode mnie o rok lub więcej bo oni maja już inny program nauczania. W szkole bardzo mało nam mówili o tym egzaminie, stawiali głownie na mature i ta na szczęscie poszła mi całkiem nieźle. Czy "stary egzamin" to bedą te 3 kwalifikacje w jednym czy jakiś inny materiał obowiązuje? Może jakieś rady od osób które już ten egzamin pisały w ubiegłych latach? :)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Adam Knie Mądrala (5,650 p.)
wybrane 9 czerwca 2015 przez kegamee
 
Najlepsza
Egzaminów szukaj pod tym kodem: 312[01] <- stare oznaczenie naszego zawodu.
(Taki mały bonus: http://www.raciaz.edu.pl/zssto/egzamin_PKZ.htm)
+2 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Zajrzyj też w wolnej chwili pod adres http://ezti.cal.pl tam znajdziesz pomoc do etapu pisemnego. Pozdrawiam
komentarz 9 czerwca 2015 przez kegamee Użytkownik (640 p.)
A czy zdarza się że pytania z ubiegłych lat powtarzają się? Lub sa bardzo podobne?
komentarz 9 czerwca 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Są budowane w oparciu o te same efekty kształcenia, więc siłą rzeczy tak
komentarz 11 czerwca 2015 przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Uczę się ze strony którą Pan mi polecił, lecz denerwuje mnie bardzo częste powtarzania się ich. Zdarza się ze odpowiem na pytanie, zrobie 2 losowania i znow mam to samo pytanie;/
komentarz 13 czerwca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Na stronie przeczytałem "Do egzaminu zawodowego pozostało: Już po egzaminie zawodowym..." i na chwilę zamarłem (czyżbym coś przegapił?). No ale egzamin mam w poniedziałek :P jakiś błąd się wkradł.
+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez waldi95 Początkujący (260 p.)
http://www.testy.egzaminzawodowy.info/

Tutaj były niemal wszystkie egzaminy zawodowe z poprzednich lat.
Oczywiście kolega niżej podał także fajną stronkę z egzaminami, ale na tej masz elektroniczną formę tych egzaminów, tzn. że od razu sprawdza Ci odpwowiedzi.

Ale z tego co widzę, to trwają "prace konserwacyjne", więc nie wiem czy nadal będą dostępne, a przydały by się, bo także w tym roku piszę zawodowy.

Z tego co zauważyłem, to zawsze pojawiają się pytania z BHP i pierwszej pomocy.
Naucz się też rozrużniać bloki w algorytmice, bo występują pytania typu: "Ile boków decyzyjnych znajduje się w przedstawionym algorytmie".

Jeśli chodzi o programowanie to przeważnie są jakieś fragmenty kodów na podstawie których musisz określić jaki będzie wynik tego programu. Wystarczy wnikliwa analiza.
Nie brakuje też systemów liczbowych, ale chyba nie spotkałem się żeby pojawił się inny niż binarny i decymalny.
Podstawą jest też znajomość przynajmniej wyglądu i mniej więcej umiejscowienia gniazd i innych elementów na płycie głównej a także elementów na kartach rozszerzeń (np. karcie graficznej), bo często są one przedstawione i ponumerowane na rysunku a pytanie brzmi "Który element to procesor" albo "Który element to gniazdo AGP".
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Słuchaj, może wysłał byś email- nie wiem jak się wyrazić " do Techinkum, lub komisji która układa egzaminy" w jakiej kwalifikacji obowiązuje Cię dany egzamin, podając im rocznik etc. W ten sposób unikniesz problemu, czy nieporozumienia. ( o ile masz taką możliwość ).

Bo może się okazać, że się pomylisz i nie będzie ciekawie. Powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 502 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2015 w Offtop przez mwisniewski Obywatel (1,240 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,172 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w Egzaminy zawodowe przez michal.krupa Nowicjusz (130 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...