• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

system wiadomości, jak działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
406 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Witam, dziś mam kolejne pytaniem mianowicie jak działają systemy wiadomości na różnego rodzaju portalach? tzn. użytkownik A wysyła wiadomość do użytkownika B, ten ma ją na swoim koncie w folderze "odebrane" i może na tą wiadomość odpowiedzieć, odpowiedź trafia do użytkownika A. Wygląda to trochę jak poczta email ale czy działa na tej samej zasadzie? Wiadomości są zapisywane w bazie danych? Jak to wszystko działa, na jakiej zasadzie?

Z góry dzięki za odpowiedzi
1
komentarz 4 września 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Wykorzystuje się do tego websocket albo AJAX Long Polling. Przykładowo to forum wykorzystuje websocke,t a facebook wykorzystuje ALP
1
komentarz 4 września 2017 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Jeżeli jest to chat to można użyć websocketa albo AJAX. Gdy piszemy wiadomość bardziej oficjalną (system firmowy) to można użyć zwykłego formularza.
1
komentarz 4 września 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Forumlarze kontaktowe najczęściej działają tak że wysyłają mail do odbiorcy
1
komentarz 4 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
SSE jest lepszym rozwiązaniem niż long pooling. Tyle, że nie każda przeglądarka go jeszcze obsługuje.
1
komentarz 4 września 2017 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Forumlarze kontaktowe najczęściej działają tak że wysyłają mail do odbiorcy

Nie formularz kontaktowy a formularz w tagach html <form>...</form> po czym wysyła dane do bazy 

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 4 września 2017 przez mi-20
 
Najlepsza

Tak, działają na tej samej zasadzie. Wszystko jest trzymane w bazie. W zależności od wymagań struktura może być mniej lub bardziej skomplikowana. 

Masz tu przykład dosyć skomplikowanego systemu dla symfony fosMessageBundle. Pozwala tworzyć wątki, odpowiadać w nich. Przenosić do kosza i przywracać. 

 

+1 głos
odpowiedź 4 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Najprościej można zrobić to za pomocą dwóch tabel. Jedna tabela reprezentuje użytkownika, a druga wiadomość, z tym, że w drugiej tabeli rozróżniasz odbiorcę i nadawcę wiadomości żeby np. użytkownik, który wysyła wiadomość miał ją w folderze "wysłane", a drugi w "odebrane". Wszystko oczywiście jest do rozbudowania, w zależności od Twoich potrzeb.
komentarz 4 września 2017 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
W jaki sposób mogę rozróżnić nadawcę od odbiorcy? To ma być dość prosty system, nadawca->odbiorca->nadawca no i oczywiście kasowanie wiadomości. Myślę że tabelą użytkowników może być już obecna tabela, prawda? Są w niej imiona, maile, loginy to chyba powinno wystarczyć.
komentarz 4 września 2017 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Doradzi ktoś jak rozróżnić nadawcę od odbiorcy?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Systemy CMS przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 759 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2020 w PHP przez Hansik Nowicjusz (170 p.)

92,549 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,512 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...