• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

(c#) Szukam osób do wspólnego programowania / tworzenia projektu

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
499 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez niezalogowany

Cześć!
Tu ja - Kannthu (Dawid), na początek może trochę(całkiem sporo) o mnie. Przez rok siedziałem i bawiłem się w JS, PHP i frameworkami do nich. Rozumiem obiektówkę i większość zagadnień z nią związanych, ale to nie oznacza, że jestem w niej mistrzem, wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu przesiadłem się na "prawdziwy" język, C#. Poznaje zagadnienia i smaczki, ciągle się uczę. (znam angielski priti łel)
Potrafię sam rozwiązywać praktycznie wszystkie problemy, jestem samodzielny, miło by było gdybyś Ty też taki był. :)

Dobra, koniec gadania o mnie, teraz czas na projekt/y. 

Chciałbym znaleźć osobę z którą zaprojektuje i napiszę wydajny serwer i  grywalną grę. 

Gra planowo miałaby być MMORPG (wiem brzmi jak niewykonalne, ale spokojnie). 
Gra akcji z widokiem izometrycznym oparta na prostych mechanikach, bez zbędnych klas, umiejętności i atrybutów. 
Gra grind.
Gra mogłaby być zbudowana w Unity, albo na czymś co stworzymy razem. 
Gra


Ale zostawmy grę, na początku zależy mi na zrobieniu działającego serwera do którego łączą się proste clienty.
póki co mam serwer do którego łączą się clienty, ale do zrobienia zostało jeszcze sporo..
TODO:

  • Stworzyć kwadraty reprezentujące postaci ,
  • Kwadraty mogą poruszać się po planszy i oddziaływać z innymi kwadratami,
  • Wszystko zapisywane w bazie danych (jakiś MYSQL),
  • Synchronizacja czasu we wszystkich clientach,
  • System logowania i loggowania,
  • Masa zabezpieczeń przed wścibskimi,
  • ...

i inne rzeczy których tu nie napisałem, ale pewnie załapaliście o co mi chodzi

Małymi kroczkami do celu.. 

Oczekuję, żebyś znał obiektowe programowanie w C# (nie chodzi mi żebyś miał to w małym palcu, ale masz ogarniać co z czym się je), podstawową wiedzę w zakresie tworzenia gier i serwerów (tego możesz nie umieć ale..) najważniejsze żebyś potrafił używać google i znajdować rozwiązania i odpowiedzi, znał angielski (bez którego ani rusz) i miał chęć poznawać i uczyć się nowych rzeczy.
 

Cały projekt ma dostarczyć nam masę doświadczenia w programowaniu jak i pracy w grupie, będziemy się uczyć pear to pear. (planuję, że znajdę tylko jednego śmiałka, ale jak będzie Was więcej to nie odmówię)

Jeśli uważasz, że to właśnie o Tobie mówię i chcesz stworzyć coś fajnego to zapraszam!

(jeezzz dawno nie napisałem tak długiego posta, mam nadzieje, że nie brzmię jakoś przemądrzale lub bez sensu... dobra koniec tego czytania, pisz komentarz ) :)
 

[EDIT 1] jeszcze GIT mile widziany

 

 

komentarz 4 września 2017 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)
poszło pw. :)
komentarz 4 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

A JS i PHP to nieprawdziwe języki? devil

komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
To był żart wyśmiewający osoby które tak myślą :)
komentarz 4 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Aha, chyba że tak, nie załapałem :)
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
ref ref

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 4 września 2017 przez madpl1239 Użytkownik (600 p.)
No no to prawie jak ogłoszenie  poważnej firmy  IT:)))  Ja też kiedyś miałem plan napisać grę lub własny silnik 3D. Skończyło się na sporej ilości kodu i doszedłem nawet daleko bo  w swoim silniczku 3d korzystałem z animowanych obiektów w formacie md2 i to wszystko w OpenGL. I na tym się skończyło. Mała plansza i po niej chodziły postacie formatu md2:)))

Moja pasją już od ładnych paru lat jest muzyka i to staram się robić bardzo profesjonalnie - tworze muzę elektroniczną - więc jak będziesz w potrzebie to mogę ci napisać kawał muzy do twojej gry:)))

Pozdrawiam i życzę wytrwania - bo to czego chcesz dokonać - udaje się nielicznym.
komentarz 4 września 2017 przez niezalogowany
Cześć!

Myślę, że jeśli dojdę do etapu w którym będzie mi potrzebna muzyka to Ty będziesz pierwszą osobą do której się odezwę! Dzięki wielkie za propozycję i odpowiedz :)

Podobne pytania

+4 głosów
0 odpowiedzi 327 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 423 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez Ziemo Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez Tiur999 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...