• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista po liceum i bez studiów.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,879 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez r4amiel Nowicjusz (150 p.)
Cześć, aktualnie idę do 3 klasy liceum o profilu biologiczno chemicznym, miałem ciężki wybór szkoły średniej, bo zawsze uwielbiałem programowanie/komputery ogólnie technologie, jak byłem mały zawsze chciałem tworzyć gry,programy aplikacje itd. ale wybrałem liceum z myślą o zostaniu lekarzem co zresztą chciałbym zrealizować i to zrobię. Ale nadal czuję niedosyt, niesmak, chciałbym jeszcze się pobawić w coś innego, chciałbym być programistą, przynajmniej na okres studiów, 6lat + 13mieś stażu... programowałem już wcześniej w html,css,java, ale to bylo z 2lata temu, chciałbym teraz przez 3klase w wolnych chwilach coś się pobawić i sobie to przypomnieć, czy bez technikum informatycznego / studiów można programować?? jeżeli tak to jak to wygląda kiedy staram się o pracę? sprawdzają mnie czy pokazuje swoje jakieś projekty? pzdr
komentarz 3 września 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

1, uzyj wyszukiwarki, bo tematow bylo tysiac

2. Interpunkcja

3. Nie ma problemu zeby zostac programista bez studiow, po liceum. Liczy sie Twoje potrfolio, a poki co to chyba tak owe nie istnieje. Wiec, radze zaczac cos pisac :) 

sprawdzają mnie czy pokazuje swoje jakieś projekty?

To to jedno i to samo, jezeli cos napisales to musisz wiedziec jak itd. Wiec sprawdzaja Twoja wiedze o jakies technologii i kod/projekty :)

5
komentarz 3 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

1, uzyj (...) tematow bylo tysiac

2. Interpunkcja

Przestań się ośmieszać. 

1
komentarz 3 września 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale gdzie jest problem? Bo jak sie nie myle, gdy nie posiada sie polskiej klawiatury (mam niemiekciego laptopa i nie uzywam czesto polskiej klawiatury), to uzywam znakow najblizszym polskim odpowiednikom :)

 

EDIT:: zamiast polskiego "Ó", moge uzywac ö, ale reszta liter sie nie zgadza :)
1
komentarz 3 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Kogo obchodzi Twoja klawiatura. Dopóki sam nie piszesz idealnie to nie oceniaj innych.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 września 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Medycyna i do tego programowanie...

Musiałbyś mieć bardzo dobre koneksje na tej uczelni medycznej, inaczej nie sądze abyś znalazł wiele wolnego czasu. A napewno nie na programowanie, w którym trzeba się cały czas rozwijać.

Myślę że nie masz w ogóle pojęcia na temat realiów na studiach medycznych, jak również w temacie programowania. Na Twoim miejscu skupiłbym się w wolnych chwilach na przedmiotach takich jak: chemia oraz biologia.
komentarz 3 września 2017 przez r4amiel Nowicjusz (150 p.)
Wiem, że jest ciężko, natomiast chciałbym spróbować i chyba pójdę na studia niestacjonarne kosztują, ale moi rodzice od dziecka składali mi kasę na studia, mogę to wykorzystać, może nie w mieście w którym mieszkam bo we Wrocławiu kosztuje 35tyś za semestr co daje około 260tyś. za CAŁĄ naukę ale w takim Białymstoku kosztuje już 15-18tyś, po za tym ilość materiału zależy też od uczelni, z tego co wiem w Nysie/Opolu jest mniej niż w Wrocławiu, a 1 rok studiów jest cięższy od tego 1 w Nysie, na pierwszym w Nysie są inne przedmioty niż we Wrocławiu i na odwrót, po za tym, dlaczego miałbym myśleć schematycznie ? Ja widzę dla siebie inne życie, chciałbym bawić się w programowanie i być na medycynie, jeżeli medycyna jest dla mnie swego rodzaju pasją a nauką biologii,chemii to jest dla mnie czysta przyjemność i zajmuje mi to 70% mniej czasu niż przeciętnemu uczniowi a wszystko dobrze rozumiem to dlaczego nie? heh? co mam nie zrobić tego i tamtego bo ktoś kto jest starszy, ma lepsze dośw. zyciowe mówi mi, że to się nie uda, że nie znam realiów xd... boże... jeszcze mi piszą o "zgrabności wypowiedzi" bo jakbym napisał 200 zdań to ktoś by to przeczytał, lepiej napisać szybciej, mniej 'zgrabniej' to nie dość, że odpowiedzą to jeszcze zbluzgają xd Jak czegoś nie wiem np. tego, że tryptofan (amino.) powoduje wzrost produkcji melatoniny w szyszynce, to napiszę, że tryptofan jako cukier prosty powoduje szybsze uwolnienie insuliny, po czymś takim jestem besztany i dostaje prawidłową odpowiedź, ale chociaż na to ktoś odpowiada, bo ilekroć się o coś zapytałem , czy moje pytanie było zbyt długie to nikt na to nie odpowiadał :) pzdr. i nie pisz rzeczy typu " nie masz pojęcia o.." skąd Ty możesz wiedzieć o czym mam pojęcie a o czym nie, jeżeli nie miałbym o tym pojęcia to bym nawet nie pomyślał o tym, nie spróbował i nie bawił, a człowiek który idzie na medycynę bez przynajmniej 2letniego namysłu jest idiotą, bo to nie jest kolorowe, zarobki? chyba za granicą, 6lat studiów, 13 stażu potem najniższa krajowa po roku 1tyś więcej, na specjalizacje trudno się dostać bo jest pare miejsc na woj. np. na dermatologa 5 na dolnym śląsku. pzdr
komentarz 3 września 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Wrzuć na githuba Twoje dzieła, to powiem Ci jakie masz pojęcie.
+1 głos
odpowiedź 3 września 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Wyczuwam po twoim poście, że sam nie do końca wiesz co chciałbyś robić w życiu- lekarzem jak mniemam chciałbyś zostać ze względu na zarobki i wysoki status społeczny? Weź pod uwagę jeszcze fakt, że aby dostać się na medycynę trzeba mieć przynajmniej +85% z dwóch matur (biologia/matma/chemia). Czy zatem w tych przedmiotach czujesz się aż tak silny? Biorąc pod uwagę zgrabność twojej wypowiedzi w tym poście mam szczere wątpliwości.

Drugą sprawą jest to, że programować możesz zawsze i wszędzie. Co więcej jest to wskazane, gdyż w niesamowity sposób rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów (nawet tych życiowych).
komentarz 3 września 2017 przez r4amiel Nowicjusz (150 p.)
Co to znaczy "zgrabność wypowiedzi" ? chciałem napisać to jak najkrócej bo potrafię się bardzo mocno rozpisać a wiem, że nie każdemu chce się to czytać, czuje się silny w tych trzech przedmiotach, uwielbiam je od hmm. zawsze? no może matematyke od zawsze, te dwa kolejne od gimnazjum,planuje zdać maturę powyżej 90% i mam takie plany od gimnazjum, uczę się dużo, mam mnóstwo książek,chodzę na korepetycje spokojnie dam rade :) o to się nie bój, nie jest to wymysł sprzed 2dni.
komentarz 3 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Czasami zbytnia pewność siebie jest zgubna. A napisanie matur na 90%+ to kwestia nie tylko obszernej wiedzy, ale SPOREJ dawki szczęścia, niemniej jednak powodzenia życzę.
0 głosów
odpowiedź 3 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
To zależy jakim programistą chcesz być. Web; front, back-end? Desktop?

Jeśli jesteś zorganizowany i wytrwały, to dasz sobie radę w rok.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2017 przez karolinka777 Początkujący (380 p.)
Musisz się ukierunkować co chcesz robić i w jakim języku. Potem została Ci tylko nauka i własne projekty.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 564 wizyt
+2 głosów
5 odpowiedzi 32,737 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 446 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...