• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obraz opóźniający się względem dźwięku podczas oglądania filmów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,595 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Sonia Lewandowska Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Pewien czas temu zakupiłam nowego laptopa, jednak już zdążył pojawić się problem. Konkretnie - podczas oglądania filmów (ostatnio głównie na cda i trt) oraz filmików na yt obraz zaczyna spóźniać się względem dźwięku. Nie jakoś znacznie, bo o sekundę, jednak odbiera mi to całą przyjemność z oglądania. Najdziwniejszy jest fakt, że obraz przestaje współgrać z dźwiękiem dopiero po kilku/kilkunastu minutach, a po odświeżeniu strony wszystko wraca do normy (przynajmniej na jakiś czas). Od samego początku korzystałam z Chrome, ale po pojawieniu się problemu, przeniosłam się na Operę, żeby sprawdzić, czy to pomoże. Nie pomogło.

Podaję parametry lapka:

System operacyjny: Windows 10 Home 64-bit

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU @ 2.70GHz (4 CPUs), ~2.9GHz

Pamięć: 4096MB RAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 940MX

Nie jestem wielkim znawcą jeśli chodzi o sprawy informatyczne, dlatego proszę o możliwie prosty język w odpowiedziach ^^"
komentarz 3 września 2017 przez niezalogowany
Może usuń cookies
1
komentarz 3 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Ciasteczka są przypisane do konkretnej przeglądarki. Skoro na innej jest to samo, to nie jest ich wina, zresztą nie wiem czemu miałaby być.
komentarz 3 września 2017 przez niezalogowany
ok zapamiętam, dlatego właśnie, że nie byłem pewny nie odpowiedziałem, tylko skomentowałem
komentarz 3 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
W porządku. :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
edycja 3 września 2017 przez Kamil Łydka
Moim zdaniem problem leży w sterownikach. Nie wiem nawet czy nie nie miałem kiedyś podobnego problemu.

Próbowałaś zaktualizować/zainstalować sterowniki? Bo może Ci tego nie zrobili. Dostałaś jakieś płyty?
komentarz 3 września 2017 przez niezalogowany
Ja takowy problem miałem, ale sam mi zniknął.
komentarz 3 września 2017 przez Sonia Lewandowska Nowicjusz (120 p.)
Żadnych płyt nie dostałam. W swoim zakresie zaktualizowałam sterowniki karty graficznej już kilka dni temu, ale niestety problem pozostał.
komentarz 3 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Spróbuj zainstalować ten program: https://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers,Program,Windows,25819.html

 

Automatycznie Ci przeskanuje brakujące sterowniki i będziesz mogła bezpośrednio z niego pobrać potrzebne i zainstalować. Tylko jest to wersja darmowa, więc uważaj i zawsze jak będzie Cię pytało czy zainstalować jakąś dodatkową wtyczkę czy program, to odrzucaj.
komentarz 3 września 2017 przez Sonia Lewandowska Nowicjusz (120 p.)
Zainstalowałam, dam znać, jakie będą efekty. Dziękuję :)
komentarz 3 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Tylko wiesz, że sama instalacja programu nie pomoże? :) Trzeba jeszcze te sterowniki tam poinstalować. ;d
komentarz 3 września 2017 przez Sonia Lewandowska Nowicjusz (120 p.)
Napisałam, że nie jestem wielkim znawcą, ale to nie oznacza, że nic nie wiem w tym zakresie. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak banalną rzecz, jak obsługa takiego programu.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 31 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...