• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript - praktyczne wykorzystanie

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,096 wizyt
pytanie zadane 2 września 2017 w JavaScript przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Cześć!

Od 12 roku życia tworzyłem w PS layouty stron www i w międzyczasie poznawałem kolejne języki programowania. Dokładnie rok temu podszedłem do programowania na poważnie i postanowiłem się przenieść z grafiki (która niestety nie przynosiła mi szczęścia, a była tylko udręką) . Pierwszym krokiem było zakupienie książek Pythona (wcześniej znałem już podstawy C++) - przez kilka miesięcy praktycznie codziennie klepałem kod- przynosiło mi to na prawdę wielką radość- do póki skończyłem naukę programowania obiektowego Pythona. Od tego momentu wszystko się załamało, bo nie wiedziałem co dalej- zagłębiałem się w Django, ale po kilku miesiącach stwierdziłem, że to jest praktycznie uczenie się schematów na pamięć, a sam framework nie jest na tyle elastyczny aby zaspokoić moją radość w tworzeniu (większość hostingów nie obsługuje Django i ogólnie tworzenie modeli itd - no udręka). Z drugiej strony pozostał Desktop, ale ukryte zniechęcenie spowodowane wiedzą o tym, że aplikacje są znacznie wydajniejsze w C++ również ostatecznie skreśliły moją przyszłość w tym języku.

Ostatecznie przeniosłem się bezpośrednio do języków typowych dla web'a- zawsze byłem z tym związany i po paru miesiącach solidnie opanowałem CSS (media queries, gridy, flexboxy...) + bootstrap. 

Później zacząłem przygodę z JavąScript- podstawy (razem z programowaniem obiektowym) przyswoiłem w dosyć szybkim tempie- tylko znowu nie widzę tych możliwości jakie za sobą niesie- widzę tylko wykorzystanie w walidacji arkuszy i nic poza tym. Dlatego moje pytanie- gdzie mogę użyć swoich umiejętności w praktyce związanymi z JavąScript? Gdzie przydaje się programowanie obiektowe  w tym języku? Czy teraz po gruntownej nauki JavyScript od podszewki warto zainteresować się jakimś frameworkiem- Angularem2/Nodej.JS? 

Próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie- co dalej?  przyznam się otwarcie, że jestem osobą, która kocha się uczyć, zwłaszcza rzeczy nowych i ciekawych, ale przeszkadza mi to, że nie mogę w żaden sposób spożytkować nabytej wiedzy. 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 września 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Jak można wykorzystywać JS, fajnie opisuje Kot Źródłowy.

0 głosów
odpowiedź 2 września 2017 przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)
Zastosowania js jakie ja znam:

- wszelka interaktywność na stronie (slidery, obsługa zdarzeń, kontrola odtwarzaczy, ...)

- komunikacja z serwerem( ajax, WebSocket)

-tworzenie giert
0 głosów
odpowiedź 3 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

przeszkadza mi to, że nie mogę w żaden sposób spożytkować nabytej wiedzy

Jeśli chcesz coś osiągnąć w programowaniu to zacznij pisać swoje projekty i je rozwijać, bo nauka czegoś dla samej nauki to strata czasu (no chyba, że masz takie hobby, jak kto woli). 

Czy teraz po gruntownej nauki JavyScript od podszewki warto zainteresować się jakimś frameworkiem- Angularem2/Nodej.JS? 

Warto zainteresować się najnowszym Angularem albo Reactem, jeśli chcesz robić ciekawsze rzeczy przy Frontendzie i nie skończyć jako wieczny koder PSD'ków.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 5,048 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2021 w Python przez Magnikor Początkujący (390 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...