• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy do kwoty +/- 2000 złotych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 2 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Cześć, złożyłem o taki zestaw - http://www.morele.net/inventory/info/ELNGMd/

Główne jego przeznaczenie to nauka, internet i gry - w kolejności od najważniejszej to najmniej ważnej. Pisząc nauka mam na myśli programowanie, ciut grafiki, ale głównie programowanie, bo tu stawiam już coraz odważniej pierwsze kroki, a mój obecny komputer ma już 12-13 lat i 2gb RAM oraz C2D E6400 już ledwo wystarczają, na siłę mógłbym wcisnąć dodatkowe 2gb RAM, ale marzy mi się coś świeżego. :) Zależy mi na AMD, największy nacisk kładę na procesor, grafika jest sprawą mniej priorytetową, po prostu ma być do minecrafta i prostych symulatorów, a od czasu do czasu jakieś starsze gierki. :) Bardzo mi zależy aby zestaw był kompatybilny z linuxem, już od paru lat używam na codzień Ubuntu/Xubuntu, sporadycznie Archa i nie chcę wracać do wingrozy. Wszystkie gry gram dzięki Wine lub natywnie te które są dostępne. Planuję na urodziny dokupić kolejne 8GB RAM i być może lepszy dysk, teraz używam leciwego SSD z 09'-10' roku, jednak mimo to jest to jednak konstrukcja na kościach MLC i posłuży jeszcze wiele lat.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

No to tak:

  • Brakuje HDD (chyba że masz zamiar cisnąć na samym SSD)
  • Pamięci mają małe taktowanie. Wysokie taktowanie w przypadku ryzena jest ważne gdyż magistrala Infinity Fabric w procesorach Ryzen jest taktowana zegarem pamięci, więc zainwestowałbym tu w droższe 3000-3200MHz, najlepiej na kościach Samsung b-die
  • Karta graficzna ma chłodzenie pasywne - nie polecam, na pewno są jakieś wersje z wiatraczkiem
  • Zainwestowałbym w jakiś Cooler do CPU jeśli zależy Ci na kulturze pracy.

Poza tym taki zestaw na neweggu będzie tańszy, nawet mimo tego, że przesyłka kosztuje 200zł :)

komentarz 2 września 2017 przez JuzMnieTuNieMa Użytkownik (690 p.)
Poza tym zasilacz 600W do tech podzespołów to za dużo. Jeśli nie pasz planów upgragować tego komputera to 400W w zupełności wystarczy i jest tańszy.
komentarz 2 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Zazwyczaj zasilacze poniżej 500w mają bardzo mało zabezpieczeń i brak certyfikatów, a jeśli już to są w cenie 500-600w :)
komentarz 2 września 2017 przez JuzMnieTuNieMa Użytkownik (690 p.)
W sumie to racja, 500W od dobrego producenta i wszystko powinno być ok i zostaje jeszcze mocy na np. mocniejszą grafikę w przyszłości
komentarz 2 września 2017 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Ten był najtańszy z modularnych - to jedyny powód. :d

Dysk SSD i parę starych HDD wystarczy, pamięci zamienię faktycznie na szybsze tylko znowu budżet mnie goni... Szybsze pamięci = Sporo wyższy koszt.

Pasywna grafika, bo chciałbym w przyszłości zrobić z tego w 100% pasywny komputer, chłodzenie jak będę miał pieniążki kupię pasywne, a na zasilacz będę polował w używanych, bo nowe w 100% pasywne to koszt >500 zł... :(
komentarz 2 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
W 100% pasywne chłodzenie? W taki sposób to odprowadzasz max 10w ciepła, co wątpliwe, bo jak pasywne to i powietrze nie krąży i robi się w środku piekarnik :)
komentarz 2 września 2017 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
750 TI ma pasywne chłodzenia, a generuję około 60w, na morelach widziałem pasywne chłodzenie do AM4. :p
komentarz 2 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ale przecież coś musi odprowadzić te ciepło, tym czymś jest przemieszczające się powietrze. Pasywnie chłodzone karty są chłodzone przy pomocy powietrza poruszanego przez wiatrak obudowy / CPU :)
komentarz 2 września 2017 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Czyli nie jest wykonalne stworzenie w 100% pasywnego komputera? Używałem jakiś czas pasywnego laptopa i jak wróciłem z powrotem do komputera z wentylatorkiem to aż ciarki mnie przeszły, ogromna różnica. :p

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 432 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 240 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...