• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Auto-uzupełnianie Chrome

0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 1 września 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Mam taką zagwozdkę dotyczącą auto uzupełniania w chrome (możliwe, że w innych przeglądarkach też).

Otóż na przykład przy rejestracji czy podawania danych do wysyłki w sklepach wystarczy wpisać jedną daną fraze do któregoś inputa i wyskoczy podpowiedź pozostałych danych, więc nie trzeba wypełniać pozostałych inputów, jeśli dane się zgadzają.

W sklepach / bezpiecznych stronach jest to przydatne a czy istnieje możliwość wykorzystania tego w jakiś sposób na niektórych stronach ? Tzn. inputy mogą być schowane i przy zatwierdzeniu auto-uzupełniania pójdą moje wszystkie dane ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 września 2017 przez Ivan Maniak (60,990 p.)

W Chrome był taki błąd bezpieczeństwa, że uzupełniało wszystkie pola w formularzu (nawet te ukryte, nie jestem pewny czy przechodził sam display: none, ale już height/width: 0 wystarczało). Z tego co wiem, zostało już to usunięte.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 226 wizyt

89,082 zapytań

137,670 odpowiedzi

307,610 komentarzy

59,140 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...